Čtenáři Deníku vedli online rozhovor s MIROSLAVEM ANTLEM, senátorem, který opětovně kandiduje. Úvodní kolo vyhrál s náskokem.

Gratuluji k výbornému výsledku v 1. kole a přeji štěstí v kole druhém! Jak tipujete výsledek?
Vyhrál jsem první poločas, ale nedovolím si odhadnout celkový výsledek. Prostě jedeme naplno a oslovujeme občany s prosbou, aby hlavně přišli k volbám. Pokud vím, protikandidát pan Řehák postupně oslovil ostatní politické subjekty s žádostí o svou podporu, a jak dnes řekl v České televizi, od většiny mých předchozích protivníků ji dostal.

Takže to vypadá, že opět budu bojovat proti všem. Mě však nezajímá politická podpora, já prosím o podporu občany a je pouze na nich, zda přijdou volit.

Budete jednat s neúspěšnými kandidáty o podpoře ve druhém kolem? Kdo vás podpoří?
Žádná politická vyjednávání neumím a ani nedělám. Prostě vyzývám občany, aby přišli k volbám a pomohli mi porazit narychlo sdružená politická uskupení a jakési koalice. Věřím, že zvítězí zdravý rozum a nikoliv pokyny „stranických aparátů“. Prosím, přijďte volit i vy.

Znáte výsledky svého protikandidáta, který znovu kandidoval na starostu ve Valu. Pokud ano, co říkáte jeho výsledku?
Pokud vím, pan Luboš Řehák dostal pro každou svou kandidátku jeden hlas a prohrál celkově 5:2 „na vlastním hřišti“. Mohu pouze dodat, že tam ho asi lidé znají nejlépe.

Jedním z hlavních předvolebních témat byla i rychnovská nemocnice. Jsem rád, že jsem při její návštěvě viděl konečně nějaké změny k lepšímu. Za to děkuji a ptám se, co se bude dít dál?
Jak jsem slíbil, tak se stalo. V současné době v rychnovské nemocnici probíhají poměrně rozsáhlé rekonstrukce a přestavba. Aktuálně jednáme s panem hejtmanem a s ministry vlády ČR o finanční dotaci pro náchodskou, a tím i rychnovskou nemocnici.

Jsem členem dozorčí rady této nemocnice a mohu garantovat, že se nechystá žádné omezení v poskytování zdravotnické péče, spíše se bude nemocnice rozvíjet.

Jak vidíte další rozvoj Škodovky v Kvasinách coby zásadního zaměstnavatele v našem regionu?
Když byl se mnou v Auto Škodě Kvasiny pan předseda poslanecké sněmovny Jan Hamáček, výslovně uvedl, že já jsem regionálním garantem dalšího rozvoje kvasinské škodovky, a slíbil mnohamiliardovou vládní dotaci.

Tím by došlo k rozvoji výroby, modernizaci hal a zejména k vytvoření dalších stovek míst. A protože jsem garantem, neustále otravuji nejen pana předsedu Hamáčka, ale i ministry s dotazy, jak se situace vyvíjí. Pro vás zatím mám samé dobré zprávy.

Dobrý den, co děláte ve svém volném čase? Známe Vás jen jako senátora …
Jsem rád, že mě znáte jako senátora. Dlouhodobě vyučuji i trestní právo na Univerzitě Hradec Králové a na pardubické univerzitě. Vyjde-li čas, snažím se i sportovat. No a hlavně jezdím do svého regionu, a to nejen jako senátor, ale i jako bývalý aktivní sportovec.

Jak budete trávit poslední dny před volbami?
V pátek odpoledne jedeme 
do Kostelce n. O. na akci významné neziskovky Orion, kterou dlouhodobě podporujeme. V sobotu chci navštívit oslavy 300 let rychnovského gymnázia. A pak už budu doma sledovat výsledky voleb. Případnou oslavu musím nechat až na některé další dny, když hned v pondělí přijímám delegaci ústavně-právního výboru izraelského parlamentu, v úterý mám schůzi svého výboru, poté organizačního výboru a od středy do pátku máme plenární zasedání v Senátu Parlamentu ČR. 
Takže zase plný kalendář.