Zde jsou kandidáti na starostu pro Týniště nad Orlicí.

otázky pro kandidáty:
1. Proč byste měl být starostou právě vy?
2. Jaké vlastnosti by měl podle Vás starosta mít?

Jaroslav Matička - ODS

Původně je lesník, téměř čtyřicet let pracoval pro státní Lesy ČR. Ve službách města je již dvanáct let.

1. Pokud si lidé myslí, že se ve městě událo něco pozitivního, drží se čistá linie, tzn. nikomu se tu nestraní a výběrová řízení jsou bez korupce, pak právě proto.

2. Měl by to býs lušný a poctivý člověk, dobrý manažer a měl by umět jednat s lidmi.

Vladimíra Lesenská - ČSSD

Má vystudovanou stavařinu, projektovala a dělala investičního technika. Je dvacet šest let vdaná, má dvě dcery a ve vysoké politice zahajuje druhé volební období.

1. Nerada se chlubím, ale pro Týniště a hlavně pro základní školu se mi podařilo získat nějaké peníze, uhlídat pár věcí, které byly potřeba pro dobré fungování města a i prototo, že vím, jak město funguje.

2. Měl by stát pevně nohama na zemi, vědět, že to je nevděčná práce, při níž vás polovina lidí bude chtít praštit po hlavě (se smíchem), a pak to chce si uvědomit, že i starosta šestitisícového města má určitou moc, takže hlavně jí nezneužívat a nestát se arogantním.

Libor Koldinský - TOP 09

Má střední strojírenskou průmyslovku a od roku 1991 soukromě podniká. Je jednatel firmy, která prodává nákladní automobily.

1. Jsem v Týništi celkem známý, pro město jsem už – především v oblasti kultury – něco udělal, ale nikam se nehrnu. Nebojím se zhostit veřejné funkce a pracovat dál pro město, ale ta funkce v žádném případě nemusí být zdaleka nejvyšší.

2. Měl by být razantní, přemýšlivý a veselý

Ing. Ivan Ládr - Nezávislé sdružení Nové Týniště

Má ekonomické vzdělání, pracoval ve výrobní společnosti jako ekonom, v pojišťovně jako metodik daní a účetnictví. V současné době je daňovým poradcem a jednatelem rodinné firmy. Je ženatý 21 let a má 3 děti.

1. Protože prosazujeme volební program, který do Týniště přináší skutečnou změnu. Ať dosud měli v zastupitelstvu převahu komunisté nebo ODS, nic podstatného se nezměnilo.

2. Měl by být čestný, kompetentní, bez přetvářky. Neměl by se bát změnit zažité praktiky, které se neosvědčily. "

MUDr. Jan Vaník - KSČM

Josef Vašata - KDU-ČSL

Ivo Dostál - SNK – Tělovýchova a sport pro město

Pavel Nadrchal - SNK – ED

Jan Doležal - Strana zelených