VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ANKETA: Zvolte si starostu Rychnova

Rychnov nad Kněžnou – /DISKUTUJTE, HLASUJTE/ Koho byste rádi viděli na radnici?

8.9.2010 26
SDÍLEJ:

Volby. Ilustrační fotografie.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Zde jsou kandidáti na starostu pro Rychnov nad Kněžnou:

otázky pro kandidáty:
1. Proč byste měl být starostou právě vy?
2. Jaké vlastnosti by měl podle Vás starosta mít?

PaedDr. Miroslav Richter – KDU-ČSL

Po studiích na gymnáziu a pedagogické fakultě, pracoval 6 let na ZŠ Javornice jako učitel. Od roku 1986 až 2002 jako zástupce ředitele a později jako ředitel střediska volného času – Domu dětí a mládeže v Rychnově n. Kn. Od roku 1998 po 1. dobrém volebním výsledku člen rady města a od roku 2002(2. volební období) jako místostarosta města Rychnova.

1. Myslím si, že vím, co město v nejbližším období čeká a jaké jsou jeho možnosti. Po zajištění základní výbavy bude nutné se zaměřit na méně nákladné projekty a programy, vhodně je doplnit a hlavně – naučit se vše dobře používat.

2. Určitě důvěryhodnost, obětavost, zodpovědnost, vytrvalost, flexibilita.

JUDr. Milan Novák - KSČM

V politice se angažuje od roku 1984. V roce 1978 absolvoval studium na právnické fakultě v Praze. Odbornou praxi zastával šetnáct let v České spořitelně. V současné době na živnostenské oprávnění provozuje zprostředkovatelskou činnost a šest let vyučuje právo na místní střední průmyslové škole.

1. Protože se zastáváme sociálních zájmů voličů. Především mladých rodin a sociálně slabých.

2. Měl by komunikovat s lidmi, umět přijímat názory druhých a měl by to být člověk, který respektuje ostatní subjekty v zastupitelstvu. Po volbách musíme táhnout za jeden provaz.

Helmut Dohnálek - SNK – ED

V politice aktivně působí od roku 1989. V letech 1990 – 1998 působil ve funkci starosty malé horské obce Orlické Záhoří. Od roku 1998 až do roku 2001 působil ve funkci vedoucího odboru regionálního rozvoje Okresního úřadu v Rychnově nad Kněžnou. Od roku 2001 do roku 2004 pracoval jako sekretář Euroregionu Glacensis a ředitel regionální rozvojové agentury RDA. Od 1.1.2005 vykonával funkci 1. náměstka hejtmana Královéhradeckého kraje.

1. Máme za sebou nějakou práci, která je v regionu Orlických hor vidět, rozvoj silnic, dopravy, rozvoj spojený s automobilkou v Kvasinách. Je potřeba změnit některé stereotypy ve městě, jako například dopravu v centru, různé objížďky. Infrastruktura je tady dobrá , ale chybí tu zázemí pro volný čas, dětská hřiště.

2. Otevřenost názorům lidí, určitá dravost – v konkurenci pro získávání finančních prostředků z jiných než rozpočtových zdrojů, čestnost – do politiky určitě i v dnešní době musí patřit.

Jiří Rokl - Politické hnutí Nestraníci

Sedmnáct let pracoval ve stavebnictví. Má vystudovanou Státní konzervatoř v Praze a přes třicet let učil na základní škole. V politice je od roku 1993, kdy kandidoval za Občanské fórum, čtyři roky byl místostarosta a šestnáct let je starostou.

1. Po šestnácti letech se Rychnově objevilo celkem dost nových věcí a bylo mi umožněno u nich být, takže bych případnému nástupci do úřadu předával město v nějakém konkrétním stavu, ale občané musí posoudit, jestli je ten stav dobrý nebo špatný.

2. Měl by být komunikativní, neprosazovat pouze svůj názor, ale poslouchat i ostatní členy zastupitelstva a měl by mít základní přehled o tom, co se ve městě děje, jak se sestavuje rozpočet apod.

Josef Ješina - ČSSD

Pracoval dvacet let ve stavebnictví, v podniku Pozemní stavby Hradec Hrálové. Později 7 let jako ředitel technických služeb města. Deset let dělal předsedu fotbalového klubu. V současné době pracuje jako radní Královéhradeckého kraje s gescí pro dopravu a silniční hospodářství, kde se snaží uplatnit zkušenosti skoro desetileté činnosti u Správy a údržby silnic Královéhradeckého kraje.

1. Mé životní zkušenosti mě natolik posílily, že jsem připraven, pokud si to občané budou přát, se postavit do čela města i jako starosta. Nebojím se ani veřejných financí. Rozpočet mé gesce je vyšší než rozpočet města a jako předseda finančního výboru ve městě si dovedu představit další velmi dobrou spolupráci s dosavadním "správcem pokladu " ve městě, ing. Pavlem Rathouským.

2. Mohu říci a z mých pár řádků je jasné, že počítám s tím, že funkce starosty se musí odpracovat s maximální pokorou vůči spoluobčanům, svým voličům.

PaedDr. Miroslava Knapovská - TOP 09

Po absolvování gymnázia a Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci 1984 působila v oblasti školství jako vysokoškolská pedagožka v Olomouci, učitelka základní školy ve Vamberku, dále též externě učila na Vyšší odborné škole a SZeŠ v Kostelci nad Orlicí. Od roku 1997 pracovala na Okresním úřadě v Rychnově nad Kněžnou - odboru životního prostředí a od roku 2003 do současnosti pracuje na Krajském úřadě Královéhradeckého kraje, odboru životního prostředí a zemědělství jako odborná referentka ochrany přírody. Specializuje se na oblast životního prostředí a má zkušenosti též z územního plánování, projektové činnosti a se zpracováním studií v rámci kraje.

1. Mám zkušenosti z regionu, které bych chtěla uplatnit v komunální politice a mám také dobré zkušenosti s fungováním veřejné správy. Mým cílem je zefektivnit a zprůhlednit pro občany rozhodování komunálních politiků a hospodaření s prostředky města. Svoje hlavní úsilí bych zaměřila zejména na transparentní zadávání všech zakázek města a jejich veřejnou kontrolu. Zveřejňování zadávacích podmínek, výsledná cena a vítězná firma i uzavřené smlouvy, to vše musí být věcí veřejnou a k dispozici všem občanům města. Pozornost bych chtěla věnovat i problémům sociálním, zejména řešení nezaměstnanosti obyvatel Rychnova nad Kněžnou. Za důležité považuji i získávání prostředků z rozvojových fondů jak národních, tak evropských. V Rychnově nad Kněžnou bych chtěla též využít spolupráce s poslanci všech politických stran, kteří zde působí a kde má i strana TOP 09, za kterou kandiduji, svého zástupce v Poslanecké sněmovně, což je důležité pro rozvoj města.

2. Starosta by měl mít dobré organizační a řídicí schopnosti, měl by naslouchat lidem a mít všeobecný přehled o dění ve městě. Prioritou by měla být zodpovědnost a slušnost ve vztahu k voličům se snahou o maximálně efektivní a obecně prospěšné využití finančních prostředků ve prospěch obyvatel města.

Ing. Jan Skořepa - ODS

Vystudoval Střední průmyslovou školu elektrotechnickou v Jičíně, dále pak České vysoké učení technické v Praze - Fakulta elektrotechnická. Od roku 1981 pracoval jako referent Silnice Hradec Králové, od roku 1987 ředitel závodu Rychnov nad Kněžnou. Od roku 1992 Silnice Rychnov nad Kněžnou, a.s., STRABAG Rychnov, a.s., předseda představenstva, ředitel. V roce 1998 se stal generálním ředitelem a předsedou představenstva ve firmě Colas CZ, a.s. Od roku 2008 až dosud je generálním ředitelem a jednatelem ve společnosti CHAS spol. s r.o. Ostrava, nyní Eiffage Construction Česká republika, s.r.o. Je ženatý a má syna a dceru.

Mgr. Luděk Petr - Volba pro město

Vystudoval Vysokou školu - Pedagogickou fakultu. Pracuje jako Ředitel základní školy Masarykova ulice v Rychnově nad Kněžnou. Je svobodný.

Petr Durchánek - Volte Pravý blok

Jaroslav Tichý - Svobodná občanská samospráva

Autor: Michael Tejkl

Koho chcete mít v křesle starosty?

Miroslav Richter (KDU-ČSL)

21 %

Milan Novák (KSČM)

2 %

Helmut Dohnálek (SNK-ED)

0 %

Jiří Rokl (Politické hnutí Nestraníci)

33 %

Josef Ješina (ČSSD)

9 %

Miroslava Knapovská (TOP 09)

3 %

Jan Skořepa (ODS)

29 %

Jaroslav Tichý (Svobodná občanská samospráva)

3 %

Luděk Petr (Volba pro město)

0 %

Petr Durchánek (Volte Pravý blok)

0 %

Hlasovalo: 2558

Anketa byla ukončena

8.9.2010 VSTUP DO DISKUSE 26
SDÍLEJ:
V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Martin Jiránek

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Ve Dvoře Králové přivítali hrocha. Znovu přijel z Německa

Královéhradecko, Dvůr Králové - Samec Mike přijel v úterý do Zoo Dvůr Králové, aby tu doplnil dvě stávající samice Hulu a Monu. Přijel z německého Stuttgartu i s ošetřovatelem, který mu v prvních dnech v krytém zimovišti vypomůže s aklimatizací. 

Vyprodané Uffo ozářil operní mág Adam Plachetka

Královéhradecko, Trutnov /FOTO/ - Operní hvězda v Trutnově. Sólista Vídeňské státní opery Adam Plachetka zazpíval v pondělí večer před vyprodaným sálem trutnovského Uffa muzikálové melodie v rámci hudebního festivalu Trutnovský podzim.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Královéhradecký kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede.

Rychnovští kriminalisté odhalili tři pěstírny konopí

Rychnov nad Kněžnou - Na základě informací, že v jednom objektu na Rychnovsku dochází k neoprávněnému pěstování rostlin, proběhly po předchozím zadržení tří osob na třech místech, v okolí Rychnova nad Kněžnou a Vamberka, domovní prohlídky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení