I tentokrát šlo o náhodně vybranou skupinu školáků s různými studijní výsledky, ale především zkušenostmi ze školní lavice.

OTÁZKA

1. Mají se prvňáčci do školy těšit?

2. Co jim poradíš, aby to bez problémů zvládli ZŠ?

Odpovídají deváťáci ZŠ Masarykova Rychnov nad Kněžnou

Adam Ležák 9.A – 1. Určitě se mají na co těšit, protože tahle škola je úžasná. Je dobře vy bavená a čeká je zde spousta nových kamarádů.

2. V první třídě ještě není učení moc, ale bude toho rok od roku více. Proto je potřeba občas vypnout a nakonec se to zvládne.

Kateřina Hubálková 9.A – 1. Je zde sranda a plno kamarádů, takže je se na co těšit.

2. Hlavně se nesmíte nervovat učením.

Daniela Šrámková 9.A – 1. Samozřejmě. Na učitele, kamarády a spoustu zážitků.

2. Není dobré být konfliktní typ. Je prostě lepší se všemi vycházet. Je lepší dávat pozor při hodině, protože se pak nemusíte doma tolik učit.

Jan Nejman 9.A – 1. Škola mne vychovala a je základ. Proto určitě stojí za to.

2. S učením jsem nikdy neměl problémy díky tomu, že jsme se snažil co nejvíce chodit do školy a zbytečně nic nezameškat. Takže školní docházka.

Jakub Doubrava 9.C – 1. Jasně, bude tady sranda. Právě v tomto období budou na ně učitelé nejhodnější a budou je rozmazlovat, takže ať si to užijí.

2. Musí se snažit být nejhodnější a co nejlépe se zapsat hned na začátku. Pak se dočkáte i ze strany učitele různých her a zábavy.

Daniela Preclíková 9.C – 1. Určitě na nové kamarády, osobnosti - učitele a zkušenosti.

2. První tři ročníky je třeba, aby školákům pomáhali rodiče, než si najdou svůj vlastní systém učení. Hodně důležitý je dobrý kolektiv, který vás vždy podrží i v krizi.

Iveta Hermanová 9.C - 1. Určitě se mají na co těšit a hlavně na kolektiv.

2. Pravidelně se připravovat a neflákat to. Pak je důležitý dobrý kolektiv, na který se můžete vždy spolehnout, stejně jako na rodiče a učitele.

Anna Ondráková 9.A – 1. Poznají nové kamarády, se kterými vydrží třeba až do deváté třídy.

2. Hlavně se nesmějí zbytečně stresovat. Učení je třeba prokládat volným časem a je to jen na nás, co proto uděláme. O hodině je asi dobré dávat pozor, ale já jsem se toho moc nedržela.

Jan Vrba 9.B - 1. Určitě, protože to je něco nového a mají zde spoustu příležitostí, jak se něco naučit.

2. Hlavně se nesmějí ničeho bát. A je důležité stát za svým názorem. I když učitel řekne, že jsem mu neodevzdal práci a já vím, že mám pravdu, musíte si stát za svým.

Jan Kružík 9.A – 1. Na dobrou partu.

2. Musí si uvědomit, že do školy nechodí kvůli rodičům, ale pro sebe. Musejí si také najít způsob, jak ze sebe dostat případný stres, jak se toho zbavit, aby měli zase čistou hlavu.