Kostelec nad Orlicí se rozhodl řešit problémy s hlukem a nedodržováním provozního řádu ve zdejším skateparku. "Proběhla první etapa řešení problému v kosteleckém skateparku. Skatepark se řadí mezi nejvíce navštěvovaná sportoviště a v letních měsících ho navštěvují desítky sportovců každý den. To s sebou bohužel nese vyšší hluk a nedodržování provozního řádu," uvedlo město na oficiálním webu.

Problémy na skateparku nedávno řešilo i město Nový Bydžov. Tam se rozhodli situaci řešit instalováním kamer:

Na bezpečnost v Novém Bydžově dohlíží víc než 100 kamer. Nejvíc jich je na Masarykově náměstí.
Vandalismus, drogy i požár. Skatepark na kraji Nového Bydžova pohlídají kamery

Rada města Kostelce proto schválila odhlučnění nejvytíženější a zároveň nejhlučnější překážky - fun boxu. "Tato překážka byla opravena a byla instalována speciální protihluková pěna. Pokud se tato metoda osvědčí, bude použita i na další vytížené překážky," informovalo město.

V další etapě by chtělo město park oplotit. Areál by měli po konci provozní doby zavírat strážníci městské policie. "V Kostelci také vznikl nový spolek, který bude vézt mládežnický oddíl a starat se o skatepark. Tím se vytvoří komunita, která si bude park chránit," doplnilo město.

Skatepark v Kostelci nad Orlicí se slavnostně otevřel v září 2007. Výstavba nového skateparku v areálu bývalých kasáren stála téměř dva a půl milionu korun. Loni se v kosteleckém skateparku konal druhý ročník PRO STREET JAM. Amatérší závodníci se utkali v disciplínách scoot, BMX a skateboard. Akci pořádá nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klídek, které je součástí hradecké organizace Prostor Pro.

Provozní řád skateparku chce město upravit tak, aby vyhovoval sportovcům, závodním jezdcům, ale i okolním obyvatelům: "Město sport podporuje, a proto chce vytvořit bezpečné prostředí pro návštěvníky skateparku."

V reakci na postup města se ale začaly ozývat hlasy, že kostelecký skatepark spíš než plot potřebuje sociální zázemí. Co myslíte vy, měl by se skatepark oplotit? Nebo by Kostelec měl postupovat jinak? Hlasujte v anketě. Pokud máte jiný nápad, napište nám ho do komentářů.