Jiří Rokl, bývalý starosta

Kdo je podle vás za problém kolem výstavby plaveckého bazénu zodpovědný? A necítíte se i vy sám spoluzodpovědný?
Já nemám od nikoho žádné informace, vím pouze to, co se dočtu a doslechnu v médiích. Vím, že tam byl problém s výběrovým řízením. Já mám však pocit, že jsme víceméně dělali všechno podle pokynů Úřadu rady regionálního rozvoje Severovýchod. Každá položka a každé veřejné oznámení bylo jimi odsouhlaseno, jinak to totiž ani nebylo možné dál posunout. To, že je napadána situace, že byly diskriminovány zahraniční firmy, tak to považuji za totální nesmysl. Můj názor je, že spoluúčast na této věci má i Úřad regionální rady, který nám mohl hned v počátku, když se na to díval, jasně říci, že to takhle udělat nemůžeme. Kvůli tomu je vlastně zřízen, aby nějakým způsobem kontroloval použití prostředků, které distribuuje. A co je zajímavé, je to, že se z firem nikdo neodvolal. Kdyby se to tenkrát stalo, tak se výběrové řízení zrušilo. Ale až teď, když je stavba dokončena, se úřad probudí a přijde udělat kontrolu. 

Miroslava Benešová (62)
Rychnov nad Kněžnou
Může za to provozovatel, tedy město. Jestli je to minulé vedení, to nevím, ale když je někdo majitel, tak si to má hlídat. Moc o tom ale nevím, jen jsem to někde četla.

Soňa Klímová (51)
Kvasiny
To je těžká otázka, protože člověk u toho nebyl. Neznám detaily, abych mohla správně odpovědět. Záleží na spoustě věcí. Nechci nikomu ublížit, protože opravdu nevím.

Marek Novák (29)
Rychnov nad Kněžnou
Může za to někdo, kdo dělal objednávku, posudek a také komise, která se starala o to, aby Evropská unie dotace nějakým způsobem akceptovala. Tam se splňují kritéria.

Edita Červinková
Rychnov nad Kněžnou
Myslím, že za to může asi bývalé vedení. Je to tam jak v dnešní vládě, úplně to samé. Nevím, jak to mám říci slušně. Lidi by měli více chodit na jednání a zajímat se. Nejen nadávat.

Pavel Hatlapatka (55)
Rychnov nad Kněžnou
To si vůbec neumím představit. V této republice je takový zmatek, že si netroufnu označit toho, kdo za to může. Určitě je to nějak provázané, ale nevím jak.