Jiří Klimeš - 55 let, Hodonín

Já jsem teď vlastně sám, zemřela mi manželka  a syn žije v Anglii, takže Vánoce nijak neslavím. Teď  svátky trávím spíše služebně, aby mi to moc nepřipomínalo. Jinak dříve jsme slavili, pekla se  vánočka a zpívali jsme koledy.

Renata Mayová - 42 let, Dobruška

Vánoční zvyky a tradice určitě dodržujeme. Každý rok například pouštíme po vodě ořechové skořápky se svíčkami, také házíme botou. Koledy u stromečku samozřejmě nemohou chybět. Jsou to pro nás radostné chvíle.

Jan Voborník - 20 let, Val

Já osobně koledy nezpívám. Co se týče tradic. Nijak to doma nepřeháníme. Snažíme se alespoň na Štědrý den trochu postít. Takže celý den až do večera nejíme maso. K obědu máme tradičně hrachovou polévku.

Jiřina Štěpánová - 69 let, Dobruška

Nezpívám koledy, protože neumím zpívat. Ale ráda si je pouštím. jsem sama, takže ty tradice už tak dvakrát pro mě nejsou. Chodím pokaždé na hřbitov a také, když je, tak jdu do kostela na Půlnoční mši.

Ivana  Bárnetová - 57 let, Dobruška

Tradice ctíme. Chodíme s vnoučaty koledovat stromečky. Oklepeme je od sněhu, zazpíváme jim koledu a stromečky nám pak za odměnu nadělí  dárečky. K večeři máme tradičně hubník, hrachovou polévku a kapra.⋌