Gynekologická ambulance se stěhovala, a to v souvislosti se stavbou nového multioborového pavilonu a dalšími úpravami. V budoucnu se má veškerá lékařská péče v areálu nemocnice soustředit do jednoho komplexu. Některé rekonstrukce a změny má tak za sebou i objekt DIGP, s nímž bude přístavba propojena.

„Jak se spodní prostory musely vyklidit kvůli přestavbě a bourání, tak jsme loni na podzim přestěhovali gynekologickou ambulanci do třetího patra vedle oddělení gynekologie. Tyto prostory jsou kompletně zrekonstruované i nově zařízené. nabízejí stoprocentně lepší prostředí, stoly zůstaly původní, ale jinak je vybavení včetně vyšetřovacích lůžek nové,“ chválí nové zázemí ordinací vrchní sestra gynekologie a porodnictví Eva Tobišková.

A jak upozorňuje, atmosféru zrekonstruovaných prostor tu zpříjemnily i repliky obrazů na stěnách.

Tradiční zvelebení pak letos opět čeká rychnovskou porodnici, před polovinou léta se chystá přerušení provozu kvůli malování. „Od pondělí 22. července do 5. srpna bude porodnice uzavřená,“ upřesňuje vrchní sestra.

Změny se však dějí i venku, jak ukazuje příspěvek nemocnice na facebooku:

Mohlo by vás zajímat: Na rychnovském zámku letos čekají návštěvníky novinky

Nahlédněte do rychnovského zámku s kastelánkou Zdenkou Dokoupilovou. Letos ho budou moci navštívit i vozíčkáři. | Video: Deník/Jana Kotalová