VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rozpočty někdy omezují kulturní akce

RYCHNOVSKO - „S menšími financemi si nemůžeme dovolit tolik představení jako v minulosti.“

30.8.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: VLP

Většina kulturních zařízení má poměrně jasnou představu podzimního programu, o některých koncertech a divadelních představeních se zatím jedná. Starosti pořadatelům občas působí rozpočet.
Poměrně jasnou představu o kulturních akcích mají v Rychnově. „V září zde vystoupí Wabi Daněk a Michal Dvořáček, můžete také navštívit představení Světáci v podání divadelního souboru z Opočna.“ uvedla Lydie Sejkorová. Těšit se můžete i na taneční večery a odpoledne, na začátek října je naplánován varhanní koncert. V jednání je zatím koncert Marie Rottrové, která by zde vystoupila v listopadu. Do konce roku zde bude i rockový koncert Hudby Praha a zahrají zde i sourozenci Ulrychovi.
V Týništi nad Orlicí se 16. září koná tradiční posvícení. „Snažili jsme se pozvat skupiny různých hudebních žánrů.“ prozradil pořadatel Libor Stolín. Na posvícení zahraje moravská krojovaná kapela s cimbálovkou, návštěvníci dále uslyší keltskou a rockovou hudbou. „Vybraná rocková kapela zde vystoupila i na rockové mši,“ uvedl Stolín Součástí bude i vyhlášení výsledků literární soutěže, které se učastní pisatelé z celé republiky.
V rámci další akce s názvem 40. jubilejní týnišťský divadelní podzim zde vystoupí šest amatérských souborů. „Na listopad plánujeme amatérské divadelní představení, vzhledem k omezenému rozpočtu jich však nemůže být takové množství jako v minulosti,“ vysvětlil Stolín.
Počet akcí snížil i Kulturní dům v Kvasinách. „Pokud se v okolí koná něco většího, omezujeme svůj program,“ uvedla pracovnice zařízení. Do Kvasin si můžete přijet zasoutěžit 21. září, konají se zde Hry s pivovarem Holba. Pány zřejmě naláká další plánovaní akce, tentokráte s pivem Litovel a obsluhou „nahoře bez“ .

Co se do tištěného vydání nevešlo:

Kam za kulturou a zábavou?

Hasičské rozloučení sprázdninami

Na poslední prázdninovou sobotu připravil Sbor dobrovolných hasičů Ledce již třetí ročník hasičských soutěží. O putovní pohár starosty obce Ledce se vpožárním útoku utkají muži, ženy i děti. Klání začíná ve čtrnáct hodin. Na večer je naplánována II. Ledecká disko párty. Od dvaceti hodin na místním koupališti budou hrát HAPALÁCI. Pořadatelé slibují, že tentokrát se bude hrát více česky, čímž chtějí nalákat i dříve narozené.

Pivní dobroty

Nejen milovníci piva a pivní kuchyně by vpátek 31. srpna a o den později, vsobotu 1. září, měli navštívit Pivovarskou sklepní restauraci. Po oba dny od 17 hodin do půlnoci se zde budou podávat dobroty vařené zpiva. Pro návštěvníky je připraveno celkem sedm druhů jídel, například Kuřecí stehna na pivu se zelím a sbramborovým knedlíkem Restauraci samozřejmě mohou navštívit i děti, pro které budou uvařeny pokrmy bez piva. Dobroty vařené zpiva se konají místo tradičních pivních slavností.

Semechnické posvícení

TJ Sokol a Sbor dobrovolných hasičů pořádají posvícení vSemechnicích. Sobotní taneční zábava začíná ve sportovním areálu ve 20 hodin. Na taneční parket se vás pokusí nalákat skupina PRO RADOST. Dechová hudba OPOČENKA naopak zahraje při pondělní Zlaté hodince, která se koná od 11 hodin. Na večer je naplánována taneční zábava se skupinou POKROK Tomáše Zilvara. Na parket sportovního areálu budete pozváni v19 hodin. Pro návštěvníky všech nabízených akcí bude připravena i posvícenská kuchyně.

Netopýří noc

Netradiční poslední prázdninovou noc připravilo sdružení INEX- SDA Kostelecké Hory. Od 17 hodin vModrém domě (číslo popisné 25 v horní části obce) se uskuteční Netopýří noc. Na programu jsou netopýří hry pro děti či přednáška o netopýrech. Návštěvníci se také dozvědí, co mají udělat se zraněnými nebo nalezenými netopýry. Chybět nebude ani předvádění a krmení živých netopýrů.


Koncerty

Na páteční koncert Divokého Billa a Temperamenta vás zve letní parket ve Výravě. Začátek akce je ve 21 hodin.

Taneční zábavy

Taneční zábava ve stylu country a folk se koná v rychnovském Appaloosa clubu. Začátky zábav jsou každý čtvrtek až sobotu od 19 hodin. Ve čtvrtek hraje živá hudba.

Opočenský hotel Holub pořádá každý pátek od 20 hodin taneční večery při svíčkách. Pro účastníky je připravena i minutková kuchyně.

Výstavy

Výstavy vRychnově

Vorlické galerii vRychnově můžete do 16. září navštívit výstavu Vojtěch Sedláček – Krajina domova.

Do listopadu můžete v prostorách rychnovského muzea shlédnout expozici Pozor - Vyletí ptáček! Tématem výstavy je fotoateliér a fotografie 1. poloviny 20. století.

Vprostorách bývalých kasáren muzea se koná ornitologickou výstavu Plachetkův památník, otevřeno je ve všední dny.

Kouzlo papírového modelářství

Výstavu zájmového modelářského kroužku můžete navštívit na Obecním úřadě ve Skuhravě nad Bělou. Expozice Kouzlo papírového modelářství je pro zájemce připraveno každý všední den až do konce srpna.

Do konce srpna také můžete navštívit knihovnu vKostelci.Místní výstava nabízí ohlédnutí za výstavami od roku 1995 po současnost.

Vdobrušské knihovně naopak po stejnou dobu potrvá výstava Vprostoru, kde můžete vidět obrazy, fotografie a keramiku Milana Millera.

Potštejn

Do druhého září můžete vpotštejnské Galerii P navštívit výstavu Eva Bednářová – grafiky a tempery, František Bečka – kované plastiky. Kvidění jsou i obrazy Josefa Klimta a koláže Jana Píši. Galerie je otevřena ve středu, sobotu a neděli od 13 do 17 hodin.

Obrazy akademického malíře J. Dostála jsou k vidění do 9. září na zdejším zámku.

Muzeum veVamberku

vás zve na Unikáty a skvosty vdíle Rousů. Do devátého září zde můžete vidět plastiky, řezby a návrhy staveb.

Betlémy

Obecní úřad Olešnice vOrlických horách vystavuje Utzův mechanický betlém, který si zájemci mohou prohlédnout ve středu od 15:30 do 17:30 a vsobotu mezi 9. a 12 hodinou. Výstavu betlémů můžete navštívit i vTřebechovicíh. VMuzeu betlémů je kvidění denně kromě pondělí výstava betlému, včetně nejznámějšího Třebechovického Proboštova betlému.

30.8.2007
SDÍLEJ:

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 25 000 Kč

Sociální pracovníci specialisté v oblasti zdravotnictví (kromě péče o zdravotně postižené) Sociální pracovník/ice. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Kontakt zasláním životopisu na e-mail petra@ditevsrdci.cz nebo telefonicky PO - PÁ od 9:00 do 16:00 hod. , - VŠ vzdělání v oboru sociální práce, - zkušenost v oblasti hospicové péče výhodou , - práce s rodinami po ztrátě dítěte a s rodinami, jejichž dítěti diagnostikovali život limitující vadu, - částečnou náplní je i administrativní činnost, - možnost a ochota dojíždět za rodinami, - kreativní a smysluplná práce , - přátelský kolektiv, flexibilní pracovní doba s částečnou možností homeoffice (2 dny v týdnu), - schopnost empatie, - více o činnosti hospice na www.ditevsrdci.cz.. Pracoviště: Perinatální hospic, z.s. - pracoviště kostelec n.orl., Jiráskovo náměstí, č.p. 71, 517 41 Kostelec nad Orlicí. Informace: Petra Kolčavová, +420 721 162 132.

Výroba - Výroba Strojírenští technici kontroly kvality, 23 000 Kč

Strojírenští technici kontroly kvality, laboranti Pracovník kontroly kvality. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Kontakt zasláním životopisu na e-mail job@pewag.cz nebo osobně na pracovišti. , Požadujeme:, - SOU, - technická zdatnost, - praxe v kvalitě výhodou , - základní ovládání PC, - samostatnost, důslednost a odpovědnost, - fyzická zdatnost - fyzicky náročná práce, Rozsah práce:, - výrobní kontrola a řešení problémů, - testování a zkoušení, Nabízíme: , - zajímavou práci a odpovídající ohodnocení, vzdělávací kurzy, školení , - 5 týdnů dovolené + 3 dny sick days, stravenky, flexipassy, - příspěvek penzijního připojištění, pojištění odpovědnosti, - odměna za 100% přítomnost na pracovišti po dobu 3 po sobě jdoucích měsíců (2.500,- Kč), - nástup možný ihned.. Pracoviště: Pewag s.r.o., Smetanovo nábřeží, č.p. 934, 517 54 Vamberk. Informace: Petra Luňáčková, +420 494 549 132.

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 18 000 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů), pomocní kuchaři Pomocný/á kuchař/ka. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Kontakt e-mailem manager@hotelhavel.cz., - minimálně 1 rok praxe v práci v kuchyni, - spolehlivost, pracovitost, - nástup možný ihned.. Pracoviště: Hotel havel, s.r.o., Staré náměstí, č.p. 61, 516 01 Rychnov nad Kněžnou. Informace: Lucie Klimešová, +420 606 606 616.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 15 200 Kč

Prodavači smíšeného zboží Zástupce vedoucí. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15200 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Střídavě práce o sobotách a nedělích. Po skončení zkušební doby příspěvek na stravné ve výši Kč 40,- na den, odměna při pracovním a životním výročí, příspěvek na dětský tábor, poskytnutí 3 dnů zdravotního volna (dle podmínek kolektivní smlouvy) a další firemní benefity. Životopisy zasílejte na e-mail: instruktori@konzumuo.cz.. Pracoviště: Č.200 - konzum, kostelec nad orlicí diskont, Tyršova, č.p. 2, 517 41 Kostelec nad Orlicí. Informace: Jana Prouzová, +420 725 581 796.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Výkonný ředitel fotbalového klubu FC Hradec Králové Jiří Sabou.

Šéf Sabou o konci trenéra: Na jaře nepřišel progres

Porcapizza na hudebním feistivalu Na jednom břehu v ulicích Hradce Králové.
12

OBRAZEM: Hudba z Marsu

Akce Pernštejn odhalila hříšníky

Královéhradecký kraj - Krajští policisté zveřejnili výsledky letošní akce Pernštejn, která se konala v královéhradeckém a pardubickém regionu a jejímž smyslem byla mimo jiné kontrola dodržování podmínek přepravy nebezpečného zboží či kontrola zajištění a upevnění nákladu.

Útěcha: Pázler králem střelců

Hradec Králové - Fotbalová národní liga: Rozhodnuto! Pardubice slaví bronz, Hradec skončil za rivalem čtvrtý.

O víkendu budou mít v Mokrém hlavní slovo koně

Mokré - V sobotu je v Mokrém od 14 hodin připravený odpolední program s názvem Koním dík, který nepotěší jen milovníky čtyřnohých pomocníků, ale i rodiny s dětmi.

Pozvánka na fotbal ve východočeském regionu

Východní Čechy - Pozvánka na vybrané sportovní akce v regionu:

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT