V Janských Lázních upadla dvaačtyřicetiletá žena při sjezdu Černé hory na koloběžce.

"Z hrozivě vyhlížejícího pádu nakonec žena vyvázla „jenom“ s otřesem mozku, k čemuž nepochybně přispěla skutečnost, že měla nasazenou helmu. O stejném štěstí může mluvit i padesátiletý muž, který se převrátil při jízdě v terénu na čtyřkolce. Také v jeho případě přispěla helma ke zmírnění následků jeho nehody, tentokrát v Říčkách v Orlických horách," informoval Anatolij Truhlář z letecké záchranné služby.

Mládě hrocha se narodilo v pátek v Safari Parku Dvůr Králové přímo do vody přírodního jezera.
Hroší mládě se narodilo přímo před zraky udivených návštěvníků v dvorské zoo

Podobný případ se odehrál v neděli přímo v krajském městě. Pětatřicetiletá žena a stejně starý muž nezvládli jízdu na čtyřkolce a utrpěli zranění hlavy a trupu. Záchranáři je po ošetření museli převézt do nemocnice.

S výjimkou nehody v Hradci Králové spolupracovaly výjezdové skupiny Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje rovněž s Horskou službou. Zásahy v hornatém terénu jsou pro všechny zúčastněné velmi náročné nejen fyzicky, ale také materiálně a organizačně. Na sklonku minulého týdne si podobné situace vyžádaly hned tři zásahy s využitím podvěsu pod vrtulníkem během dvou dnů.