Adra nyní vydala nový informační leták, z něhož se lidé například dozvědí, že její pomoc míří k obětem přírodních katastrof a válek, na rozvoj i do tuzemských regionů.

Dobrovolná spolupracovnice Adry na Rychnovsku Eva Hvězdová zde organizuje sbírky již osmým rokem. Na období kolem Velikonoc chystá další .
„Když jsem darované částky posuzovala podle počtu obyvatel a srovnala je s velkými městy jako je například Hradec Králové, byla jsem překvapená. Ukázalo se totiž, že tady lidé nedávají málo,“ neskrývala radost.

Adra v regionu pořádá i sbírku balíčků, které se mohou účastnit nejmenší děti z mateřských škol. Hvězdová je přesvědčena, že pomáhat lidem v nouzi se musí lidé učit od mala.

U této věkové kategorie ani žádné problémy nevidí. Zábrany s dary mívají dospělí, kteří trpí předsudky nebo mají špatné zkušenosti. Jak ale upřesňuje, při sbírkách Adry se nejedná o žádné horentní sumy.

„Desetikorunu může dát téměř každý. A i kdyby byla zneužita, tak zase o tolik nikdo nepřijde. Kdo nechce dát, ten si vždycky najde důvod,“ míní Hvězdová. Sama má k dispozici výroční zprávy, kde se každý může přesvědčit, kam peníze plynou.

„Ze sbírek jdou vždy na humanitární účely. Pokud vydáme informační tiskovinu, hradí se většinou z grantů, jež Adra získá od státu,“ upřesnila Hvězdová.