„Hlavním cílem a úkolem této akce bylo i letos veřejnosti ukázat techniku a práci záchranných a bezpečnostních složek. Návštěvníci měli opět jedinečnou možnost se dozvědět více informací o činnostech policistů, strážníků, hasičů, záchranářů a dalších a zároveň se dozvěděli řadu informací o jejich fungování,“ uvedla policejní mluvčí Karolína Macháčková.

V Dobrušce se prezentovali policisté pořádkové jednotky, dopravní policisté, policisté z cizinecké policie, zájemci mohli nahlédnout s komentářem kriminalistického technika do vybavení vozu, který vyjíždí k případům, přičemž kdo chtěl, seznámil se i s prací na místě činu.

Gynekologické ordinace nyní najdete v nových prostorách ve třetím patře pavilonu DIGP.
Ambulance gynekologie v rychnovské nemocnici v novém. Podívejte se

„Policisté sehráli hlavní roli v poutavé komentované ukázce pro veřejnost, kdy zadrželi pachatele uvnitř objektu. Pro zájemce o práci u Policie ČR byly k dispozici policistky v náborovém stánku. Připraveny byly také preventivní materiály, drobné soutěže zábavného i vědomostního charakteru s bezpečnostní tematikou. Program byl zaměřen jak na školy, školky či rodiny s malými dětmi, tak i pro dospělé,“ doplnila policejní mluvčí.

Svůj prostor tu měli samozřejmě i ostatní složky IZS a zpestřením byly i jiné ukázky a také exhibiční vystoupení jednotky Čestné stráže.

Mohlo by vás zajímat: Jednotka Čestné stráže udivovala v Dobrušce svým žonglérským uměním se zbraněmi

Zdroj: Deník/Jana Kotalová