Majitelé automobilů budou jistě potěšeni tím, že od minulého týdne si budou moci v Kostelci vybrat SPZ podle libosti. Spíše tedy podle předloženého seznamu.

Odbor dopravy a silničního hospodářství se v rámci zkvalitnění služeb rozhodl dát občanům na výběr registrační značky nejen při registraci vozidla, ale také při její výměně, například za ztracenou či poškozenou. „Zatím si svou značku přišly vybrat řádově desítky lidí. Je to však nová služba, která je ve stadiu zkušebního provozu,“ uvedl Ivan Novák, který je novým vedoucím odboru dopravy. Ten má veřejnost v paměti především díky loňské aféře s braním úplatků, při které byl odsouzen dřívější vedoucí Milan Furda.

„Proti korupci se bráníme systémem, při kterém si zákazníci sami vyberou ze seznamu registračních značek. Už je nepřidělují úředníci. U každé značky je samolepka, která se poté nalepí k žádosti. Tímto se odstraní ze seznamu a další zájemce si ji už nemůže vybrat,“ vysvětlil Novák, který tento způsob zamezení korupčního jednání považuje za dostatečný.