VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Rychnovsko

dnes 05:51

Liberku má od sucha pomoci dotace od kraje

Liberk - V obci na Rychnovsku se lidem nežije snadno. Loni byly vodovodní kohoutky vyschlé více než čtyři měsíce.

včera 20:25

Radnice řeší rozvoj obce. K debatě zve i veřejnost

Rokytnice v Orlických horách - Rokytnická radnice zve místní obyvatele, zástupce podnikatelů a dalších organizací na prezentaci a projednávání vstupních částí připravovaného Strategického plánu rozvoje města.

včera 13:16

Obce dostanou 13 milionů na „vodu“

Východní Čechy - Krajští radní schválili poskytnutí dalších finančních prostředků pro obce na rozvoj vodohospodářské infrastruktury.

včera 07:20

Mladí častolovičtí zahrádkáři slaví úspěch a postupují dál

Častolovice - Jako každoročně se žáci základních škol z Rychnovska zúčastnili vědomostní soutěže Mladý zahrádkář, kterou organizovalo Územní sdružení Českého zahrádkářského svazu v rychnovském Domu dětí a mládeže.

16.6.2018

Borohrádkem se v týdnu „prohnal“ mírový běh

Borohrádek - Do nejdelšího běhu na světě Peace run, jehož posláním je především šíření myšlenek míru a přátelství, se ve čtvrtek zapojil i Borohrádek.

15.6.2018

Kraj opět rozdělí kotlíkové dotace

Královéhradecko - Kraj chystá na září další kolo kotlíkových dotací.

15.6.2018

Nejlíp se žije v Rychnově, na chvostu je Broumov

Královéhradecký kraj - Ze srovnání více než dvou stovek českých měst nevychází hradecký kraj vůbec špatně.

15.6.2018

Zdravotnictví po roce 2020? Kraj připravuje novou koncepci

Královéhradecko - Integrovanou strategickou koncepci pro řízení zdravotnictví a rozvoj zdravotnických služeb v Královehradeckém kraji připravuje v současnosti Královehradecký kraj.

15.6.2018

Náměstí zaplní čtyřnozí pomocníci

Dobruška - V pátek 15. června hostí dobrušské náměstí F. L. Věka další ročník soutěže vodících psů a jejich páníčků.

15.6.2018

Týniště zabodovalo v ekosoutěži

Týniště nad Orlicí - V letošním ročníku celostátní soutěže O křišťálovou popelnici, která se pravidelně koná pod patronátem společnosti EKO-KOM, zabodovalo v podhůří Orlických hor Týniště nad Orlicí. To dosáhlo na pomyslnou zlatou medaili v kategorii obcí od jednoho do deseti tisíc obyvatel.

14.6.2018

Krásu květin představuje do konce léta 24. ročník výstavy

Opočno - V Opočně pod Orlickými horami probíhá od 1. do 30. června v přírodním areálu Zahradního centra výstava včetně poradenství k pěstování balkonových květin, bonsají, bylinek, tořivek a subtropických rostlin.

14.6.2018

Páteční vydání Deníku nahlédne do historie Deštné

Deštné v Orlických horách - V pátečním vydání zavzpomínáme v rámci speciálního seriálu Jak jsme žili v Československu na historii Deštného.

14.6.2018

Kraj vyhlásil přírodní památku Orlici zvláště chráněným územím

Rychnovsko - Radní Královéhradeckého kraje schválili zřízení přírodní památky Orlice jako zvláště chráněného území. Z hlediska ochrany přírody se jedná o nejcennější část evropsky významné lokality Orlice a Labe.

14.6.2018

Obchvat Opočna je na dohled. Výstavba má začít už v září

Opočno - Kraj chce po prázdninách začít stavět silniční přeložku města. Dokončena má být za rok.

14.6.2018

Vědecké čtvrtky v synagoze potěší milovníky vesmíru

Rychnov nad Kněžnou - Rychnovská galerie dá prostor i milovníkům vesmíru. Ve čtvrtek od 18 hodin se bude konat v synagoze v Rychnově nad Kněžnou první přednáška z cyklu „Vědecké čtvrtky v synagoze“, jejímž tématem bude kosmonautika.

14.6.2018

Mír a přátelství podpoří během

Borohrádek - Ve čtvrtek 14. června dorazí pochodeň nejdelšího štafetového běhu na světě Peace Run do Borohrádku, kde mají lidé možnost s pochodní běžet, nebo ji na chvíli podržet a symbolicky do ní vložit své poselství pro ostatní.

14.6.2018

Hasiči si svépomocí opravili Tatru 815

Borohrádek - Nového pomocníka dobrovolných hasičů ve středu oficiálně představili v Borohrádku. Je to Tatra 815. Vozidlo rekonstruovali vlastními silami členové dobrovolných hasičů, kteří odpracovali téměř čtyři tisíce hodin bez nároku na honorář.

13.6.2018

Socioskupina se osvědčila. Spolek pomáhá již devátým rokem

Rychnov nad Kněžnou - Péče o duševní zdraví pomáhá lidem s vážnou duševní nemocí zvládat veškeré situace běžného života.

13.6.2018

Další omezení. Silničáři opravují most

Týniště nad Orlicí - Silnice I/11 v těchto měsících pro řidiče zrovna přívětivou autostrádou není a nebude. Po opravách povrchu „jedenáctky“ u Třebechovic, v Častolovicích a u Vamberka se silničáři od úterý 12. června vrhli i na opravu silničního mostu na obchvatu Týniště nad Orlicí.

13.6.2018

Kdy dítě potřebuje péči logopeda?

Dobruška - Ve středu 13. června v 10 hodin proběhne v Dobrušce na náměstí F. L. Věka 24 (vchod od zmrzliny) přednáška atestované klinické logopedky Šárky Veselé o logopedických vadách.

12.6.2018

Léto se blíží. V Doudlebách ho přivítají na sportovním stadionu

Doudleby nad Orlicí - V sobotu 16. června přivítají v Doudlebách nad Orlicí léto. Na místním sportovním stadionu totiž proběhne akce s názvem Vítání léta 2018.

12.6.2018

Vrací se čtenářská rubrika U nás doma. Staňte se přispěvatelem!

Rychnovsko - Rychnovský deník, to není jen zpravodajství. Se vznikem týdeníku Rychnovský týden se do novin vrátila oblíbená čtenářská rubrika U nás doma.

12.6.2018

Z podhradí odstartuje další orientační závod veteránů

Potštejn - V sobotu 16. června to bude pod potštejnským hradem žít. Po patronátem klubu Přátel starého železa se bude konat již třetí ročník orientačního závodu historických vozidel.

12.6.2018

Region dál sužuje sucho. Voda chybí loukám, polím i řekám

Královéhradecko - Zemědělci jsou skeptičtí. Brambory budou malé a krávy nebudou mít dostatek senáže.

12.6.2018

Kvíz upozorní na nástrahy internetu

Královéhradecko - I letos vyhlašuje vedení Královéhradeckého kraje pro žáky základních a středních škol soutěž v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet.

12.6.2018

Východní Čechy jsou výjimkou, platy tu rostou rychleji než ceny bytů

Východní Čechy - Byty jsou kvůli realitní bublině způsobené rostoucí ekonomikou stále dražší. Pro Východočechy ale přesto dostupnější než dřív.

9.6.2018

Senioři i postižení vyrazí do pohádky

Opočno - Město v sobotu ožije, slaví své velké jubileum. Tento den si užijí jak senioři, tak zdravotně postižení.

9.6.2018

Závodit v devadesáti? Bez problému. Borohrádek hostil hry seniorů

Borohrádek - Město se ve čtvrtek stalo dějištěm VI. sportovních her seniorů Královéhradeckého kraje, kterých se zúčastnilo téměř 300 sportovců. Ti se mohli přihlásit do čtrnácti různých disciplín.

7.6.2018

Páteční vydání Deníku nahlédne do historie Lična

Lično - V pátečním vydání zavzpomínáme v rámci speciálního seriálu Jak jsme žili v Československu na historii Lična.

7.6.2018

Kraj chystá semináře kvůli dotacím

Rychnovsko - Při příležitosti vyhlášení zářijové výzvy k takzvaným kotlíkovým dotacím chystá hejtmanství semináře v jednotlivých městech a obcích.

7.6.2018

Škodovka se rozšiřuje. V Kvasinách otevřela nové centrum

Kvasiny - V polovině května bylo v kvasinské pobočce mladoboleslavské Škodovky uvedeno do provozu nové takzvané kompetenční centrum.

7.6.2018

Senioři se vrhnou do zápolení

Borohrádek - Ve čtvrtek 7. června se od ranních hodin v Borohrádku koná šestý ročník Sportovních her seniorů Královéhradeckého kraje.

6.6.2018

Velvyslankyně ocenila přírodu

Královéhradecko - Norská velvyslankyně Siri Elle Sletner navštívila v těchto dnech Královéhradecký kraj. Na hejtmanství pak diskutovala i o tématech našeho regionu.

6.6.2018

Radnice chce zamezit plýtvání. Nabízí kompostéry zdarma

Týniště nad Orlicí - V těchto dnech se budou moc občasné Týniště a okolí vyjádřit k tomu, jestli mají zájem o kompostéry.

6.6.2018

Pobytové středisko na sklonku května přivítalo veřejnost

Kostelec nad Orlicí - Poslední květnový den si mohlo několik set dětí z místních škol i dospělých obyvatel Kostelce nad Orlicí nejen prohlédnout prostory pobytového střediska a seznámit se blíže s jeho klienty,

6.6.2018

Zuška nabírá nové zájemce

Rychnov nad Kněžnou - Ve středu 6. června se bude v ZUŠ Rychnov nad Kněžnou konat od 14 do 17 hodin přijímací řízení do všech oborů.

6.6.2018

Rychnovský pivovar čeká kulaté výročí a hledá jméno pro pivo

Rychnov nad Kněžnou - Do 14. června má veřejnost možnost promluvit do toho, jak se bude jmenovat nové pivo rychnovského pivovaru - polotmavá třináctka.

5.6.2018

Záchranáři řeší špatnou legislativu

Královéhradecký kraj - Zachraňovat umí, ale nesmějí - taková je dnes situace na česko-polských hranicích, kde záchranné služby obou zemí limituje neexistující mezistátní smlouva. Ta by měla zajistit legálnost zásahů i vzájemnou výpomoc mezi zdravotnickými záchranáři.

5.6.2018

VOŠ a SPŠ v Rychnově prochází modernizací. Čeká ji druhá etapa

Rychnov nad Kněžnou - Částku 75 milionů si vyžádá II. etapa modernizace Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy v Rychnově nad Kněžnou.

5.6.2018

Slunce a telefony otevřely koupaliště

Rychnovsko - V parném počasí posledních dní si lidé vymohli otevření některých koupališť.

5.6.2018

Lidé se plicního onemocnění nebojí. Přitom se na něj umírá

Královéhradecko - Invazivního pneumokokového onemocnění se nebojí osm z deseti dospělých. Ukázal to nedávný výzkumu PneuVue.

5.6.2018

Stop Babišově vládě s komunisty

Královéhradecko - Tisíce demonstrantů v ulicích měst a na obecních návsích chce v úterý navečer vyjádřit svůj nesouhlas s Babišovou vládou, která vzniká za podpory komunistů.

3.6.2018

Vrací se čtenářská rubrika U nás doma. Staňte se přispěvatelem!

Rychnovsko - Rychnovský deník, to není jen zpravodajství. Prostor od 23. května dostanou znovu i naši čtenáři. Se vznikem týdeníku Rychnovský týden se do novin vrací i populární rubrika čtenářů U nás doma.

3.6.2018

Energetici nabídli pomocnou ruku pod neratovským kostelem

Neratov - Čtyři desítky dobrovolníků z řad zaměstnanců energetické firmy ČEZ se zapojily do čtvrté etapy akce s názvem Čas pro dobrou věc v Královéhradeckém a Pardubickém kraji. Pomocnou ruku na Rychnovsku podali v Neratově.

3.6.2018

Hejtmanství chce poslat neziskovkám půl milionu

Královéhradecko - Na volnočasové aktivity pro děti a mládež do 30 let, které zajišťují v regionu neziskové organizace, chce hejtmanství poslat půl milionu korun.

2.6.2018

Rampušákovou zahradou tradičně svištěly kosy

Rokytnice v O. h./Nebeská Rybná /FOTO/ - V kulisách Orlických hor o prvním červnovém víkendu vypuklo tradiční zápolení sekáčů.

2.6.2018

Úlevu přinese řidičům až podzim

Rychnovsko - Rozkopaný průtah Častolovicemi, ale i další omezení na silnicích. Řidiči musí ještě měsíce počítat s minutami navíc.

2.6.2018

Červen přivítají dětským dnem

Vamberk - Sobota 2. června bude ve Vamberku patřit dětem. Akce s názvem Dětský den startuje na místním fotbalovém hřišti krátce po obědě a potrvá do 17 hodin.

2.6.2018

Sezona cyklobusů je tu. Jezdit začínají již o tomto víkendu

Rychnovsko - V sobotu 2. června začnou tradičně svážet cyklobusy milovníky kol do hor a skalních měst. Autobusy se speciálním vlekem budou cyklistům i pěším k dispozici do konce září.

2.6.2018

Den IZS slavil kulatiny a připomněl ničivé povodně

Dobruška /FOTO/ - Jubilejní desátý ročník Dne bezpečnostních a záchranných složek IZS v pátek přivítalo tradičně dobrušské náměstí F. L. Věka.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT