VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Rychnovsko

včera 20:25

Rychnovské muzeum a jeho pobočky mají nové logo

Rychnovsko - Muzeum a galerie Orlických hor sjednotilo všechna svá pracoviště pod jedno nové logo. Během let došlo nejen ke změnám log či názvu muzea, ale i celé struktury organizace. Proto s rokem 2018 přišlo zcela nové logo a jednotná grafika instituce.

17.2.2018

Vláda výstavbu rychnovské nemocnice neohrožuje

Rychnov nad Kněžnou - Tak by se dal stručně shrnout výsledek jednání premiéra vlády České republiky Andreje Babiše se senátorem za Rychnovsko Miroslavem Antlem a starostou města Rychnov nad Kněžnou Janem Skořepou, které se uskutečnilo 15. února na Úřadu vlády ČR.

17.2.2018

Sokol oslavil kulatiny na parketu

Opočno - Oddíl TJ Sokol Opočno v pátek 16. února oslavil 150 let od svého založení. A oslavy to byly stylové.

17.2.2018

Epidemie chřipky v kraji nabírá na síle. Vyžádala si jeden život

Hradec Králové - Epidemie chřipky a respiračních infekcí nabírá v Královéhradeckém kraji na síle. Tento týden hygienici evidovali 1945 nemocných na 100 000 obyvatel.

16.2.2018

Nová autobusová linka propojila Rychnovsko s jižní Moravou

Rychnovsko - I severní část Podorlicka má spojení s jižní Moravou. Zatímco lidé z Orlickoústecka využívají bohaté vlakové spojení, ti ze severu to dosud měli složité. To se ale změnilo a od 10. prosince byl přidán autobus z Rychnova nad Kněžnou, který každý den jezdí do jihomoravské metropole.

16.2.2018

Horská služba přiblížila svou práci

Dobruška - Práce záchranářů není jednoduchá a má svá pevně daná pravidla. Jaké postupy a metody při zachraňování lidských životů používá Horská služba v Deštném v Orlických horách, poreferovali její pracovníci ve čtvrtek v Dobrušce. A to při příjemném posezení s kávou, čajem a zákusky.

15.2.2018

Jak jsme žili v Československu v Opočně

Opočno - V letošním roce si připomínáme stoleté výročí od vzniku Československa. V dalším dílu seriálu nás nechá nahlédnout do své minulosti město Opočno.

15.2.2018

Historii vamberecké uzeniny připomene nová výstava

Vamberk - Nejen krajka, ale také masný průmysl proslavil Vamberk. První z klenotů města je všeobecně znám a reprezentuje ho i opravené Muzeum krajky v centru města. Druhé odvětví připomene výstava, která se koná od pátku právě v krajkářském muzeu.

15.2.2018

Dobruška se chystá koupit polikliniku, prý se uživí sama

Dobruška - Dobruška chce od soukromníků koupit budovu polikliniky. Budova nyní patří především majitelům z řad lékařů, ti však o ní už nemají zájem, protože jsou podle starosty Dobrušky v důchodovém věku.

15.2.2018

Chtějí vodu zpět? Města už počítají

Rychnovsko - Voda se může brzy vrátit do správy měst a obcí. Někde jsou však rádi, že z kohoutku vůbec teče.

14.2.2018

Dobruška koupí nový automobil pro pečovatelské služby

Dobruška - Dobruška letos investuje nejen do stavebních projektů, ale také do sociální oblasti. Částku tři sta dvacet tisíc korun letos město vyčlenilo na nákup nového služebního vozidla pro pečovatelské služby.

14.2.2018

Cena tepla v Rychnově za rok 2017 je nejnižší za poslední roky

Rychnov nad Kněžnou - Cena tepla v Rychnově bude nižší, než se předpokládalo. Původně měla cena za rok 2017 činit až 480 Kč/1GJ bez DPH.

14.2.2018

Výluka potrápí cestující ještě ve středu

Borohrádek - Ještě ve středu trvá výluka na železniční trati mezi Týništěm nad Orlicí a Borohrádkem, a to od 7.30 do 12.40 hodin. Vlaky jsou po dobu výluky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.

14.2.2018

Záchrance se daří. Zlepšují se časy i úspěšnost

Královéhradecko - Každých deset minut. Tak často loni vyjížděla záchranka v kraji do terénu. Tato čísla i další fakta představil na své poslední tiskové konferenci ředitel královéhradecké záchranky Jiří Mašek.

13.2.2018

Rychnovský bazén loni využilo více než 120 tisíc návštěvníků

Rychnov nad Kněžnou - Rychnovským bazénem loni prošlo 123 713 běžných návštěvníků a stovky dalších plavců pod hlavičkou plavecké školy, plaveckých kroužků a závodů.

13.2.2018

Naše školka: Již ve středu rychnovská MŠ Klíček

Rychnovsko - Naše školka - projekt Moje první tablo: Když jsem šel poprvé do školky, byla ve mně malá dušička. Nevěděl jsem, jak to bez mámy a táty zvládnu. Dnes už bych se ale bez školky neobešel a chci, abyste všichni viděli, kam chodím a jaké tam mám kamarády!

13.2.2018

Dobruška nechá ořezat lípy na hřbitově, mohly by být nebezpečné

Dobruška - Kácení nebo ořez stromů často budí u lidí emoce. K nepopulárnímu kroku se nyní odhodlala Dobruška. Letos v předjaří se v areálu městského hřbitova v Dobrušce uskuteční ořez lip.

13.2.2018

Na prvních zimních olympijských hrách závodil i Rychnovák Hák

Rychnov nad Kněžnou - Nejen olympionik Roman Šebrle a další sportovci známých jmen jsou původem z Rychnova. Zajímavostí je, že v tomto městě žil také František Hák, účastník olympijských her v roce 1924 v Chamonix, které byly později uváděných jako 1. olympijské zimní hry.

13.2.2018

Počet hracích automatů v kraji letos poklesl na 1664 přístrojů

Královéhradecký kraj - Lidé, kteří si krátí dlouhou chvíli u hracích automatů, mají pro letošní rok v Královéhradeckém kraji k dispozici 1664 přístrojů. Ještě v loňském roce jich bylo 2402. Deníku to sdělilo ministerstvo financí, které pro jednotlivé automaty vydává povolení.

13.2.2018

V Opočně se změnila cena vodného a stočného

Opočno - V letošním roce zaplatí občané Opočna za svoz komunálního odpadu a také za psy stejně jako loni. Co se však změnilo, jsou ceny vodného a stočného.

13.2.2018

Porodnici akutně chybí lékaři

Rychnov nad Kněžnou - Nedostatek personálu v rychnovské porodnici ohrožuje její chod.

13.2.2018

Zastupitelé řešili dotace i pozemky

Rychnov nad Kněžnou - Rekonstrukce atletických sportovišť, ale také dotace pro rychnovskou Kulturu či rozpočtové úpravy se řešily na pondělním zasedání zastupitelstva v Rychnově nad Kněžnou.

13.2.2018

Hazardní dilema: Peníze vs. zdraví

Východní Čechy /TÉMA DENÍKU/ - Východočeské radnice k regulaci hazardu přistupují rozdílně. Plošný zákaz leckde odmítají, jinde automaty vymýtili.

12.2.2018

Trať potká dvoudenní výluka

Borohrádek, Týniště nad Orlicí - Lidé, kteří využívají v ranních a dopoledních časech k cestování vlaky mezi Týništěm nad Orlicí a Chocní, by v tomto týdnu měli zbystřit.

12.2.2018

Daňci se vydali na výlet. Řidiči museli mít oči na stopkách

Vamberk - Čtveřice daňků se rozhodla zpříjemnit si konec víkendu procházkou po okolí Vamberka na Rychnovsku.

11.2.2018

Kraj chce projektem propojit speciální školy a sociální podniky

Královéhradecko - V pátek 9. února se na Krajském úřadě Královéhradeckého kraje uskutečnilo setkání, na kterém se sešli zástupci regionálních speciálních středních škol a sociálních podniků. Hlavním tématem diskuze byla možnost podpory osob se zdravotní postižením, respektive studentů a absolventů v souvislosti s jejich vstupem na trh práce.

11.2.2018

Fotografie rokytnické aleje okouzlily odbornou porotu

Rokytnice v Orlických horách - Snímek aleje v Rokytnici v Orlických horách od Jiřího Mlejnka z Opavy zvítězil ve fotosoutěži pořádané sdružením Arnika v rámci celostátní ankety Alej roku.

10.2.2018

Starostové chtějí obhájit své posty

Rychnovsko - V největších městech okresu se o hlasy poperou stávající i bývalí starostové.

10.2.2018

Sýpka slavnostně představí modely

Rokytnice v Orlických horách - V sobotu 10. února se v rokytnické Sýpce, která je pracovištěm Muzea a galerie Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou, od 15 hodin uskuteční slavnostní představení expozice. Tu budou reprezentovat především historické modely staveb z Orlických hor.

10.2.2018

V nemocnici platí zákaz návštěv

Rychnov nad Kněžnou - V pátek 9. února vydalo vedení Oblastní nemocnice Náchod plošný zákaz návštěv hospitalizovaných pacientů. Zákaz se také týká i nemocnice v Rychnově nad Kněžnou.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT