VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Rychnovsko

18.8.2018

Koncem týdne se ochladí, pak se znovu vrátí letní teploty

Nadprůměrně teplé počasí vydrží minimálně do konce srpna a zřejmě i v první polovině září. Koncem příštího týdne se sice ochladí na dvacet až 25 stupňů Celsia, do konce letních prázdnin ale teploty znovu porostou. Už ale asi nepřekročí tropickou třicítku jako v uplynulých týdnech. 

18.8.2018

Na Rychnovsku je stále jen procento lidí bez práce

Rychnova nad Kněžnou - Počet nezaměstnaných lidí se v hradeckém kraji v červenci zvýšil – ale jen velmi nepatrně. Krajská pobočka úřadu práce jich ke konci měsíce evidovala celkem 8643, což bylo o 476 více než v červnu.

15.8.2018

Davy polských turistů se valily do Adršpachu, příjezdové cesty byly zavřené

Adršpach - Plné parkoviště, ucpané silnice, nervozita řidičů i posádek automobilů - tak to vypadalo dnes přes poledne v okolí Adršpachu, kam se vydali tisíce návštěvníků, zejména z Polska.

13.8.2018

Na zámek Potštejn přijely desítky historických vozů

Potštejn - Na zámku Potštejn bylo v sobotu k vidění asi šedesát historických vozidel. Dočasným parkovištěm veteránů se stalo nádvoří a zámecký park.

12.8.2018

Malá horská ves ožila poutními slavnostmi

Neratov - V pohraniční vsi Neratov, která po válce téměř zanikla, se o víkendu zaplnil kostel a stály se nekonečné fronty na dorty.

11.8.2018

Neratovské poutní slavnosti začaly

Bartošovice v Orl. h. - Ves Neratov, která je součástí obce Bartošovice v Orlických horách, se v pátek proměnila v kulturní a duchovní centrum. Ve vsi a zdejším kostele totiž začaly Neratovské poutní slavnosti.

11.8.2018

Na zámek dorazí historické vozy

Potštejn - Na zámku Potštejn bude v sobotu k vidění asi šedesát historických vozidel. Mezi 13. a 16. hodinou se veteráni představí v rámci Vzpomínkové jízdy na Elišku a Čeňka Junkovy.

10.8.2018

Ani Ano, ani ČSSD. Velikáni v Rychnově neuspěli

Rychnovsko - Komunální volby zamíchají složením zastupitelstva Rychnova, ale pozice starosty je podle konkurentů silná.

10.8.2018

Kraj uspořádá týden pěstounství

Královéhradecko - Královéhradecký kraj spolu s městskými úřady a neziskovými organizacemi pořádá Týden pěstounství Královéhradeckého kraje.

10.8.2018

Říjnové komunální volby rozhodnou, kdo bude řídit Rychnov příští čtyři roky

Rychnov nad Kněžnou - O hlasy rychnovských voličů v říjnových komunálních volbách usiluje více uskupení. Na jaké lídry strany a politická hnutí vsadily? 

9.8.2018

V Dobrušce přibyla nová odpočívadla

Dobruška - Pracovníci dobrušských technických služeb instalovali na cyklotrasách v okolí města tři nová odpočívadla. Jejich součástí jsou lavice s přístřeškem, stojan na deset kol a také odpadkový koš.

9.8.2018

Páteční vydání deníku nahlédne do historie Chlen

Chleny - V pátečním vydání zavzpomínáme v rámci speciálního seriálu Jak jsme žili v Československu na historii Chlen.

9.8.2018

Tropy vrcholí, požárů v kraji přibývá. V pátek snad zaprší

Královéhradecký kraj - Čtvrteční den bude ve znamení tropických teplot. Na východě Čech se místy mohou vyšplhat až k 38 stupňům Celsia.

8.8.2018

V Kostelci vznikne chráněné bydlení

Kostelec nad Orlicí - V Kostelci vzniknou další kapacity pro chráněné bydlení. Radní Královéhradeckého kraje schválili projekt rekonstrukce a výstavby objektu, který bude sloužit jako chráněné bydlení pro osoby se zdravotním a kombinovaným postižením.

8.8.2018

Na počest vojáků se rozezní sirény

Hradec Králové - Ve středu ve 12 hodin se rozezní sirény na památku tří vojáků zabitých v Afghánistánu.

8.8.2018

Rychnovský špitál lékaře neláká. Hledá krizový scénář

Rychnov nad Kněžnou - Poslední týdny koluje Rychnovskem fáma, že k poslednímu září dojde k uzavření Dětského oddělení zdejší nemocnice.

7.8.2018

Kvasinská automobilka přispěla Dobrušce na nové hřiště

Dobruška - Obyvatelé města Dobrušky mohou nově využívat workoutové hřiště, které se nachází na Městském stadionu Václava Šperla. Na jeho vybudování se podílelo nejen město, ale také společnost Škoda Auto, která přispěla částkou 120 tisíc korun.

7.8.2018

Experti jednali o kůrovci

Královéhradecký kraj - Kůrovec je aktuálně jedním z nejpalčivějších problémů v lesním hospodářství po celé republice. O aktuální situaci v regionu jednali představitelé Královéhradeckého kraje s odborníky v lesním hospodářství.

7.8.2018

Konec koupacího omezení ve Včelném

Rychnov nad Kněžnou - Úterním dnem skončí koupací omezení, které v polovině minulého týdne vyhlásil provozovatel koupaliště ve Včelném. K omezení jej vedly vysoké teploty a vysoká návštěvnost.

7.8.2018

Ve vedrech chybí rybám ve vodě kyslík. Začínají hynout

Královéhradecký kraj - V Cidlině v pondělí kvůli horku uhynuly ryby. Také voda v rybnících se ohřívá na teplotu, která může být například pro kapry smrtelná.

6.8.2018

Bolehošť se bude „topit“ v guláši

Bolehošť - Ti nejlepší kuchaři gulášů si dají dostaveníčko v sobotu 11. srpna od 12 hodin v Bolehošti. Už poosmé připravila zdejší obec soutěže ve vaření gulášů.

6.8.2018

O psí hotely je v létě velký zájem. Většina penzionů v kraji hlásí plno

Královéhradecko - Kvůli horku si zvířecí hosti dovolenou moc neužijí. Tropické dny raději tráví ve stínu.

6.8.2018

Výheň ve výhni aneb Slunci v Deštném konkurovala tavba skla

Deštné v Orlických horách /FOTO/ - Již po sedmadvacáté se do Deštného v Orlických horách sjeli skláři z celé republiky na již tradiční akci Tavení skla dřevem.

5.8.2018

Opočno o víkendu žilo tradiční srpnovou „františkánskou“ poutí

Opočno /FOTO/ - Porcinkule v Opočně, která se pravidelně koná o prvním srpovém víkendu, nabídla každému něco. Na Kupkovo náměstí mířili milovníci pouťových atrakcí, mezi dospělými samozřejmě nechyběli vyznavači adrenalinu.

5.8.2018

Žně se blíží k závěru, výnosy jsou nižší, farmářům chybí sláma

Královéhradecko - V hradeckém kraji je k 30. červenci sklizeno 74 procent základních obilovin a 96 % řepky. Výnosy jsou nižší, cena za obilí variabilní. Farmářům chybí sláma a píce.

4.8.2018

Šetřete s vodou a nerozdělávejte oheň

Kostelec nad Orlicí - Městský úřad Kostelec nad Orlicí s okamžitou platností a do odvolání zakazuje odběry povrchových vod z vodních toků, náhonů, melioračních zařízení a z vodních nádrží za účelem výroby, zálivky zahrad, trávníků, hřišť, mytí aut, napouštění nádrží a bazénů, a to v celém správním území Kostelec nad Orlicí.

4.8.2018

Magdaléna se opět rozpálí

Deštné v O. h. - Deštné v Orlických horách se na jeden víkend vrátí do časů, kdy byla tato horská obec domovem několika sklářských hutí.

3.8.2018

Koupaliště se plní, vstup zatím neomezují. V Náchodě připravují sněhovou bitvu

Královéhradecký kraj - Kapacita koupališť zatím stačí, plavčíky však trápí neukáznění návštěvníci.

3.8.2018

V Deštném se bude tavit sklo dřevem, už po sedmadvacáté

Deštné v O. h. - Od pátku do neděle se v Deštném uskuteční už 27. ročník Tavení skla dřevem. Letošní festival skla začíná v pátek 3. srpna v 15 hodin, kdy se bude sklo tavit a foukat u pece Magdalena. První večer zakončí v 19 hodin vystoupení country skupiny Slaveňáci.

3.8.2018

Řidiče čekají dopravní omezení

Opočno - V pátek od 7 hodin bude uzavřeno Kupkovo náměstí a historická část Opočna. Pro autobusovou dopravu bude vjezd na náměstí povolen.

3.8.2018

Miliony ze státní kasy pomohou Rychnovsku řešit bytovou krizi

Rychnovsko - Okres má sice díky automobilce Škoda nejnižší nezaměstnanost v republice, ale problémem podhorského regionu stále zůstává ubytování. Ten by však měla zčásti vyřešit 80milionová dotace z Ministerstva pro místní rozvoj.

2.8.2018

Páteční vydání deníku nahlédne do historie Chábor

Chábory - V pátečním vydání zavzpomínáme v rámci speciálního seriálu Jak jsme žili v Československu na historii Chábor.

2.8.2018

Zvon sv. Jiří „odletěl“ do zvonice v Přepychách

Přepychy - Koncert prvotřídně sehraného souboru připomínala akce, která se odehrála v úterý 31. července kolem pravého poledne v Přepychách. Jednalo se o zavěšení sedmisetkilového zvonu do věže kostela sv. Prokopa a dirigentskou taktovku držel pomyslně v ruce zvonařský mistr Petr Rudolf Manoušek.

2.8.2018

Senioři zazářili na sportovních hrách

Královéhradecký kraj - V červenci se uskutečnily jubilejní 5. Celostátní sportovní hry seniorů s mezinárodní účastí v areálu pražské Policejní akademie.

2.8.2018

Akademické týdny baví i vzdělávají

Sněžné - Pokud si chcete užít rekreační pobyt v podhůří Orlických hor a přitom něco zajímavého vidět a slyšet, pak navštivte Akademické týdny ve Sněžném na chatě Horalka.

2.8.2018

Církev o restituce bojuje i u soudů

Královéhradecký kraj - Církev o svůj původní majetek často bojuje u soudů a ne vždy odchází vítězně.

1.8.2018

Kam ještě s dětmi o prázdninách?

Rychnov nad Kněžnou - Chcete poznat hravost a kouzlo tisku z výšky? Přijměte pozvání do Muzea a galerie Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou, které si pro vás na 2. srpna připravilo letní výtvarnou dílnu na téma Lehce o grafice 1: Linoryt.

1.8.2018

Hasiči vzpomínali na povodně, jež před 20 lety zasáhly Rychnovsko

Rychnov nad Kněžnou - Dvacet let po tragické živelné pohromě se hasiči ohlédli zpět a toto smutné výročí si připomněli v neděli 29. července.

1.8.2018

Vlně veder lidé čelí opatrností

Královéhradecký kraj - Teplota v kraji ve středu vystoupá až na 36 stupňů Celsia, hlásí Český hydrometeorologický úřad.

31.7.2018

Nová lakovací linka i kruhový objezd. V Kvasinách se nezahálelo

Kvasiny - Ve společnosti Škoda Auto skončila firemní třítýdenní dovolená. Ani během pracovního volna většiny zaměstnanců se však nezastavily práce týkající se vylepšení výroby a infrastruktury.

31.7.2018

V Přepychách posvětili nový zvon a oslavili 140 let hasičů

Přepychy - V Přepychách o víkendu vyvrcholily oslavy 140 let místních hasičů, které byly ozvláštněny posvěcením nového zvonu v kostele sv. Prokopa.

30.7.2018

Pouť nabídne jarmark i kapely

Opočno - V Opočně proběhne první srpnový víkend tradiční pouť Porcinkule. Jedna z největších poutí ve východních Čechách nabídne svým návštěvníkům bohatý hudební program, pouťové atrakce a jarmark s řemeslnými trhy.

30.7.2018

Hygienici: Úroveň ubytování v kempech se zvyšuje

Východní Čechy - Z více než 130 kempů si mohou vybírat turisté, kteří zavítají do východních Čech. Podle hygieniků je ve většině z nich čistota a pořádek na velmi dobré úrovni.

29.7.2018

Bolehoští poteče pivo proudem. K němu návštěvníci okoštují guláše

Bolehošť - Ti nejlepší kuchaři gulášů si dají dostaveníčko v sobotu 11. srpna od 12 hodin v Bolehošti. Už poosmé připravila zdejší obec soutěže ve vaření gulášů.

29.7.2018

O titul Stavba roku usiluje třináct staveb

Královéhradecký kraj - Do letošního ročníku soutěže Stavba roku Královéhradeckého kraje se přihlásilo 13 staveb. Odborná porota navštíví všechny objekty začátkem září. Její verdikt bude oznámen na slavnostním vyhlášení koncem tohoto roku.

28.7.2018

Tropické teploty vydrží, horko bude zejména v příštím týdnu

Tropické teploty v Česku vydrží i nadále. Zejména v příštím týdnu bude pokračovat počasí s vysoce nadprůměrnými teplotami, ale i v následujících dvou týdnech po slabém ochlazení zůstanou venkovní teploty nadnormální. V měsíčním výhledu počasí to dnes uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Srážky, zejména v první polovině období, budou převážně lokální.

28.7.2018

Částečná uzavírka u Dobrušky brzdí řidiče. A jen tak to neskončí

Dobruška - Není novinkou, že během léta se téměř ve všech městech silnice změní ve staveniště. Výjimkou není ani Dobruška.

28.7.2018

Ředitel Povodí Labe: Poldr v Mělčanech? Snad v roce 2020

Rychnovsko /ROZHOVOR/ - Tento týden si lidé na Rychnovsku připomněli smutné dvacáté výročí od ničivých povodní. Nejen o nich, ale i o současné situaci kolem protipovodňových opatření jsme mluvili s ředitelem Povodí Labe Mariánem Šebestou.

27.7.2018

VIDEO: Úplné zatmění Měsíce. Obloha však byla většinou pod mrakem

V pátek večer nás mělo čekat nebeské divadlo, ve kterém měly mít hlavní roli Měsíc, Mars, Saturn a Jupiter. K vidění mělo být mimo jiné úplné zatmění Měsíce, nejdelší v tomto století. Problémem však byly mraky, které leckde Měsíc schovaly.

27.7.2018

Druhá etapa rekonstrukce školy

Rychnov nad Kněžnou - Stavebními pracemi v areálu Na Jamách, který je součástí Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy Rychnov nad Kněžnou, byla zahájena druhá etapa modernizace školy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT