Herečka ještě v sobotu podle vinohradského divadla zkoušela v připravované inscenaci hry Lenky Lagronové Terezka. „Šokující zpráva o její smrti přišla o necelých 24 hodin později,“ uvedlo divadlo. Postlerová nastoupila po angažmá v činohře Národního divadla do Divadla na Vinohradech v roce 1992. „Více než třicet let byla oporou zdejšího hereckého souboru, ale také úžasnou, empatickou, nápomocnou kolegyní a kamarádkou. Na našem jevišti ztvárnila téměř 40 nezapomenutelných hereckých postav,“ uvedla vinohradská scéna.

„S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu, že nás dnes v noci navždy opustila divadelní, filmová a dabingová herečka a také od samého začátku patronka našeho nadačního fondu Simona Postlerová,“ uvedl fond Dvojka srdcem na sociální síti Facebook. „Čest její památce a upřímnou soustrast pozůstalým. Nikdy nezapomeneme!“

Simona Postlerová se narodila 9. listopadu 1964 herci a režisérovi Alexandru Postlerovi a rovněž herečce a režisérce Janě Postlerové. Vystudovala DAMU a již během studií působila v Národním divadle, kde v roce 1987 získala stálé angažmá. Od roku 1992 hrála v Divadle na Vinohradech a působila i v dalších divadlech.

Připomeňte si rozhovor se Simonou Postlerovou z roku 2014:

Simona Postlerová
Postlerová: "Při komediích potřebuji nádech i výdech"

Objevila se i v celé řadě filmových rolí, například ve filmech Tancuj, Matyldo, Probudím se včera nebo Jedna kočka za druhou. Diváci si ji pamatují také ze seriálů Vyprávěj, Ordinace v růžové zahradě či Chlapci a chlapi. Mezi její nejslavnější dabingové role patří Lorelai Gilmoreová ze seriálu Gilmorova děvčata či Samantha Carterová v seriálu Hvězdná brána.

Simona Postlerová byla vdaná za kytaristu Zdeňka Hráška, který zemřel v roce 2016 a se kterým měla dceru Janu Magdalénu a syna Damiána.