„Na tréninky a utkání se těší asi každý. V současné době jsem v rehabilitační fázi tréninku. Uvidíme, jak se zranění bude hojit a zda budu schopen naplno trénovat i s ohledem na můj věk. Potom můžu přemýšlet, že bych do utkání naskočil,” říká Kaplan, který nedávno absolvoval operaci kolene.

Na rehabilitaci má však dostatek času, když i letošní sezona byla předčasně ukončena. Hrálo se totiž pouze do října, poté už šíření koronavirové nákazy amatérský sport zastavilo. „Je to rozhodně škoda v rámci prostupnosti soutěží, ale vzhledem k vládním nařízením a zdraví všech hráčů asi jediné možné řešení,” myslí si Kaplan.

Ten ve své bohaté kariéře prošel Rychnovem i Náchodem. „V dresu FK Náchod-Deštné jsem strávil osm sezon, zažil jsem tam postup do ČFL, následné druhé místo a možnost postupu do druhé ligy. Vrcholem pro mě byl asi rok 2005, kdy jsem se zúčastnil v dresu akademické reprezentace ČR Světové Univerziády v tureckém Izmiru,” vzpomíná na nejzářnější momenty Kaplan.

Teď však rozdává fotbalovou radost v Kostelci nad Orlicí, tedy v týmu, který je stabilním účastníkem nejvyšší krajské soutěže. Na podzim stihl celek z Rychnovska odehrát osm duelů. „Povedl se nám úvod, pak už se výsledkově tolik nedařilo. Soutěž se dlouhodobě více vyrovnává, v utkáních už není tolik jasných favoritů či outsiderů,” míní Kaplan.

Ten se kromě aktivního hraní věnuje i trénování. Dříve byl dokonce Grassroots trenérem mládeže. „Tréninku mládeže jsem se věnoval dlouhodobě. Pozice okresního GTM, kterou jsem vykonával, mě hodně bavila. Bohužel jsem funkci musel opustit vzhledem k mým dalším pracovním povinnostem,” říká zkušený borec. Koučování ho však i tak baví, když se věnuje tréninkovému procesu mužů v Kostelci.

(dp, fvk)