Pro Anetu Lelkovou z Českého Meziříčí je účast v takové soutěži premiérou. "Pro mě soutěže krásy nejsou jen o krásné postavě a úsměvu, dívka musí mít také především dobré komunikační schopnosti, být společenská, přátelská a umět reprezentovat nejen sebe, ale i tu danou modelingovou agenturu," říká.

Ve svém volném čase jinak ráda sportuje, cestuje a poznává nová místa. "A co mě nejvíce baví, jsou zvířátka. Zajímám se také o kosmetiku a módu. Modelingu se nevěnuji dlouho, soutěž Miss České republiky byla má první zkušenost, ale určitě bych byla ráda za různé nabídky modelingové spolupráce, módní přehlídky a věnovala se tomu nadále," svěřuje se.

To Anna Marie Lingerová z Rašovic u Týniště nad Orlicí je v kláních o korunku krásy už poměrně zkušenou matadorkou.

"Velmi mě baví, užívám si je a je to pro mě příležitost získat nové kontakty a poznat nové lidi. Ze soutěží krásy jsem si přinesla zatím tři tituly, první místo na soutěži Miss Charme 2019, Miss Haló novin 2018 a Miss Mironet 2018. Dále jsem získala dvakrát postupy do semifinále v soutěži Miss České republiky," vypočítává své úspěchy.

Pohřešovaná
Žena odešla z domova na Rychnovsku neznámo kam, rodina i policie po ní pátrají

Mezi její koníčky patří běhání, fotografování, studium a její srdeční záležitostí je tanec. Modelingem pak žije už odmala: "Už jako malá jsem chodila na módní přehlídky a předváděla oblečení. V modelingu určitě vidím svoji budoucnost, focení mě nepřestane bavit a za módní přehlídky bych byla velmi ráda."

A jaké má další plány? "Studuji Univerzitu Palackého v Olomouci obor vychovatelství a speciální pedagogika. Mým snem je stát se speciální pedagožkou a pracovat s dětmi či lidmi, které mají speciální potřeby," prozradila.

Aneta právě ukončila studium oboru Vlasová kosmetika na střední průmyslové škole chemické v Pardubicích. Oboru chce zůstat věrná a pracovat jako kosmetička.

Obě přitom daly nahlédnout i do zákulisí soutěže. Vše začíná castingem, jehož součástí je pohovor, představení před porotou a promenáda v plavkách. Následně se vyberou dívky, které se účastní semifinálových kol. Semifinálová kola probíhala v Aquapalace Praha, kde se nacvičovala choreografie na promenády, přehlídky šatů a každá z dívek si mohla vybrat rozhovor nebo volnou disciplínu. Semifinálová kola jsou čtyři, v každém je 12 dívek a z nich se vyberou tři postupující jako finalistky," popisuje Anna Marie.

Z Orlického Záhoří.
Orlické hory táhnou, ale staví tu spíš chalupáři. Chybí pracovní příležitosti

Aneta ji přitom doplňuje, že do hodnocení porota započítávala i body, které soutěžící nasbíraly na sociální síti Miss České republiky, kde lidé mohli své favoritky podpořit.

Letošní poslední semifinálové kolo se uskutečnilo 8. srpna. Je tak rozhodnuto. Že se do nejužší top dvanáctky finalistek Aneta ani Anna Marie nakonec neprobojovaly, je zas tolik netrápí. Aneta to bere jako zajímavou zkušenost, kterou si už nehodlá zopakovat. A Anna Marie? "Chci zkoušet dále soutěže miss, velmi mě baví," dodává s úsměvem.