Ten muž rozhodně není beránek. Už jedenáctkrát byl odsouzen, teď mu navíc hrozí další vysoký trest. K soudu ho přivedli muži v kuklách a neprůstřelných vestách, je totiž nebezpečný. 
V každém vězení, kde seděl, měl problémy.

Robert Lakatoš čelí žalobě ze znásilnění spoluvězně 
v Pardubicích. Jeho případ začal v pondělí řešit Krajský soud v Hradci Králové.

Nyní jedenatřicetiletý Lakatoš měl o osm let staršího invalidního důchodce, který je odsouzen za znásilnění nezletilých chlapců, minimálně pětkrát donutit k orálnímu sexu, navíc se jednou pokusil také o anální styk. Vše se mělo udát v průběhu dubna tohoto roku.

„Necítím se vinný," řekl Lakatoš před hradeckým soudem. Ten řeší podobný případ vůbec poprvé.

Obžalovaný navíc tvrdil, že se mu poškozený muž nabízel. O jeho sexuální orientaci prý Lakatoš moc dobře věděl. „Kupoval mi zmrzliny. Myslel jsem, že se chce jen kamarádit, ale on mi nadbíhal," vypověděl.

Poškozený však mluvil úplně jinak. Především se rozpovídal o násilnické nátuře obžalovaného Lakatoše. „Když do Pardubic nastoupil, začal mi říkat Pipinko," potvrdil, že v žaláři všichni dobře věděli 
o jeho orientaci. „Od začátku věděl, že jsem homosexuál, že mám přítele, měl stále nějaké narážky, začal na mne vyplazovat jazyk."

Invalidní důchodce, který měří 168 centimetrů a váží 114 kilogramů, vypovídal z tajné místnosti. Jeho slova byla přenášena do hlavní síně, protože požádal, aby se s obžalovaným nemusel během procesu setkat. „Jsem člověk, který se bojí lidí," řekl.

„Stupňovalo se to. Večer jsme chodili na televizi a jednou jsem šel na záchod, on šel taky. Začal mi vyhrožovat, že to chce, pokud to neudělám, že mě zbije, že mi udělá na oddíle peklo," pronesl.

Poté měl proběhnout první orální sex. Tato situace se navíc podle obžaloby opakovala. Lakatoš však její verzi vytrvale odmítá. „Chtěl, abych mu udělat piercing do penisu, pak z toho sešlo. Já jsme zjistil, že je odsouzený za děti a přestal jsem se s ním bavit," přesvědčoval. „Já tohle neuznávám, jsem otec," dodal.

Lakatoš považuje obvinění za účelové, prý se ho chtěli spoluvězni v Pardubicích zbavit. Stejně jako jinde měl totiž i tady problémy.

Zatím ví, že pobude za majetkové delikty za mřížemi do roku 2018. Nynější líčení pak ukáže, zda to nebude ještě mnohem delší čas.