Pátrání po vozidle i po pachateli je zatím bezvýsledné.

Podle našich informací bylo vozidlo v šedé metalíze zaparkované na hlavním parkovišti holického náměstí T. G. Masaryka. „Doposud neznámý pachatel vnikl nezjištěným způsobem do tohoto auta a následně s ním odjel neznámo kam,“ potvrdil našemu Deníku jeden z pardubických policistů.

Vozidlo v hodnotě jeden milion a sedm set čtyřicet tisíc korun patřilo pražské společnosti Arching Group Plus. Ta však navíc vůz splácela leasingovce z ČSOB!

„Vše nasvědčuje tomu, že vůz byl odcizen na objednávku a že ho ukradli skuteční profíci. Tyto typy aut mají totiž taková zabezpečení, že je téměř nemožné se do nich bez jakékoliv pozornosti dostat. A když už se do nich člověk dostane, tak by s nimi neměl odjet. To dovedou opravdu jen machři, kteří se ale bohužel touto nezákonnou činností živí,“ řekl nám jeden z policistů, který se touto problematikou zabývá.

Je tedy možné, že tento luxusní „bavorák“ byl v hledáčku nějakého gangu již delší dobu. Pak stačilo jen počkat na vhodný okamžik a vozidlo si přivlastnit. „Když se jeden čas v minulosti kradly felicie , fabie či oktávie, končily většinou v Polsku či na Ukrajině. Tam se rozebíraly na náhradní díly a stavěla se z nich ,nová’ auta. V tomto případě si ale myslím, že auto bude předáno novému majiteli tak, jak je. Pochopitelně s poopravenými výrobními čísly a registračními značkami,“ domnívá se policista.