Neznámý pachatel se vloupal do čtyř zajištěných automobilů ve Slatině nad Zdobnicí, Dlouhé Vsi a Rovni. „Zmizela z nich autorádia, CD nosiče, notebook a další uložené předměty. Vozy při vloupání zloděj poškodil, takže celková škoda, která majitelům po nočním lupu vznikla, převyšuje 53 tisíc korun,“ upřesnila tisková mluvčí rychnovského Územního odboru Policie ČR Alena Kacálková.

Dvě auta vykradli v noci z neděle na pondělí zloději na Kostelecku. V Doudlebách nad Orlicí ze zaparkovaných vozů zmizely GPS navigace, autorádio a další věci, uložené v automobilu. „V těchto dvou případech, které vyšetřují policisté Obvodního oddělení Policie ČR Kostelec nad Orlicí, byla škoda způsobená majitelům vyčíslena na 27 tisíc korun,“ upřesnila Kacálková.

Minulý týden se zloděj na Dobrušsku chtěl dostat do kabrioletu zn. Ford, a tak na dvou místech prořízl koženou střechu vozu. Vše opět kvůli autorádiu a několika CD nosičům, které z vozu zmizely.

Rychnovský policejní komisař Richard Chaloupka shrnuje, že se jedná o jednotlivé pachatele, kteří se často potřebují vybít. „Jsou to takoví zoufalci, kradou autorádia, která už snad ani nikdo v bazarech nechce,“ míní Chaloupka.