Řádil například v obcích Nebeská Rybná, Dobré, Rybná nad Zdobnici, Peklo či Křivice.

Krádeže proto šetřila všechna obvodní oddělení rychnovského odboru spolu s obvodním oddělením Žamberk.

„Z objektů – rekreační chalupy, chatky, stavební buňky, rodinných domů, stodoly a klubovny obecních spolků – kradl vše, co našel," prozrazuje rychnovská policejní mluvčí Alena Kacálková.

Zloděj si nevybíral, kradl i paliva

Majitelé tak přišli o elektrotechniku, zahradní a stavební nářadí, nádobí, starožitnosti a alkohol.

Mezi odcizenými předměty bylo také rybářské náčiní, stan nebo platební karta.

„Dalším terčem mladíkovy trestné činnosti byla auta. U nich navrtával nebo prorážel palivové nádrže a tím získával pohonné hmoty pro svoji potřebu," popisuje policejní mluvčí.

Ani interiér vozidel však neponechal bez povšimnutí, takže k benzinu a naftě přidával autorádia, autobaterii, reproduktory, lékárničku nebo hliníková kola.

Zloděj byl také postrachem drah. V několika případech ukradl desítky metrů měděných lanek ze železnice.

Na lup se vypravoval osobním vozidlem, asi aby měl dostatečné pohodlí. Vůbec mu přitom nevadilo, že řídil i přes soudem vyslovený zákaz.

Celková škoda, kterou svými „loupežnými nájezdy způsobil, je vyčíslena na téměř 175 tisíc korun a škoda na poškozeném zařízení na 37 tisíc korun.

„Policisté u lapky provedli domovní prohlídku a prohlídku motorového vozidla. Při těchto akcích nalezli mnoho odcizených předmětů," sděluje mluvčí.

Mladík je známá firma a policisté se s ním rozhodně nepotkali poprvé. Již ve svých dvaadvaceti letech má za sebou pěkně zajímavou minulost.

Policie ho vyšetřovala už dříve pro stejnou majetkovou trestnou činnost.

„Muž, který pochází z Vamberka, byl rozsudkem Okresního soudu v Hradci Králové odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody do podzimu roku 2017 a zároveň k zákazu řízení všech motorových vozidel," prozrazuje Alena Kacálková.

Možná poslední Vánoce na svobodě

Mladý zloděj bude mít nejspíš pokažené Vánoce. Možná to budou na několik let jeho poslední svátky na svobodě.

„Muž si vyslechl obvinění z pokračujícího přečinu krádeže a z přečinů porušování domovní svobody, poškození cizí věci, neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a maření výkonu úředního rozhodnutí, za které mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody," vypočítává mluvčí, podle které je obviněný vyšetřovaný na svobodě.