Muž, který zapálil dům ve Vamberku, je obviněn z obecného ohrožení.

 


Případ začal ze soboty na neděli, těsně po půlnoci vzplála mohutným plamenem zemědělská usedlost ve Vamberku – Popluží. Původně stodola, dnes postupně rekonstruovaný objekt na bydlení, i přes nasazení pěti hasičských jednotek byl požárem téměř zničen. Hasiči vyhlásili při likvidaci požáru II. stupeň poplachu a zasahovali v dýchacích přístrojích.

Při vyšetřování příčiny požáru se zjistilo, že oheň byl založen. Kriminalista Richard Chaloupka z Okresního ředitelství Police ČR v Rychnově n. K. potvrdil, že založení požáru má na svědomí lidský faktor: „Podařilo se nám zjistit, i kdo požár založil. Jde o muže z Vamberka, který si pravděpodobně zapálil zapalovačem suchou trávu v blízkosti objektu, a chytla dřevěná stěna a celý objekt,“ řekl kriminalista s tím, že muž nic nehasil a šel domů.

„Muž byl obviněn z trestného činu obecného ohrožení. Dále bylo zjištěno, že nejde o první požár, z jehož zapálení je podezřelý. V dubnu se opět z nedbalosti dopustil dalších dvou žhářství. I když je obviněn z neúmyslného žhářství, byl podán návrh na vzetí do vazby,“ prozradil Richard Chaloupka. Škoda, ke které při požáru došlo, je milion a půl korun.