Proto byl znovu otevřen případ právníka Jana Drbala, který už byl vloni odsouzen za znásilnění k podmíněnému trestu. Nové líčení začalo v pondělí u Krajského soudu v Hradci Králové a na konci jednání bylo odročeno na polovinu měsíce října.

Osahával jsem ji

Pětapadesátiletému Drbalovi hrozí až pětileté vězení. Už dříve se přiznal, že mladou ženu osahával. „Ano, já jsem morálně selhal a budu toho litovat do konce života," připustil. „Ale penis mi nestál ani jsem se neuspokojoval. Jsem impotentní. Jsem zničený a ponížený. Jsem štvaná zvěř."

Dívce prý sáhnul na prsa přes podprsenku a poté i na bradavky. A políbil ji jen na rozloučenou. „Chovala se vyzývavě, sváděla mě," tvrdil.

Verze obou stran se liší také ve způsobu rozchodu. Drbal mluví o tom, že si podali ruce a políbili na tvář, dívka tvrdí že utekla.

Včera Drbal nevypovídal, před soudem mluvila pouze znalkyně z oblasti psychiatrie. A ta řekla, že se u mladé ženy rozvinula po útoku takzvaná posttraumatická stresová porucha. Navíc má podle odbornice problémy v intimním životě.

To vše začalo v listopadu 2013, kdy došlo k události, již popsala státní zástupkyně Lucie Žabková: „Při ukázce nebytových prostor chytil realitní makléřku zezadu za ramena a obličejem k sobě ji svým tělem natlačil do rohu místnosti, kde jí začal rozepínat kabát a bundu, čemuž se poškozená bránila a říkala, aby toho zanechal."

Byla to pomsta?

Drbal však tvrdí, že se jedná o pomstu jednoho bývalého spolupracovníka. „Vidím za tím dva důvody. Zaprvé finanční profit té slečny a zadruhé pomstu pana Ježka," vykládal.

„Jenže my jsme se v policii vlastně minuli. Známe se pětadvacet let, ale nepracovali jsme spolu," reagoval Josef Ježek, který měl pomstu zorganizovat.

Právě on totiž vlastnil realitní kancelář, v níž pracovala  makléřka. „Já jsem se obrátil na policii, ale to jsem vůbec nevěděl, že šlo o pana Drbala," vysvětloval Ježek.

V říjnu dojde na další znalecké posudky. Změní případ?