Tomu na pořízení snímku historického centra města nestačil ochoz Bílé věže a ve snaze pořídit si co nejdokonalejší fotku nerespektoval návštěvní řád, přelezl zábradlí a začal fotit. „V tu chvíli však krásy renesanční Bílé věže obdivoval i turista, pohybující se na chodníku pod věží a při pohledu nahoru nabyl dojmu, že je svědkem chystané sebevraždy. Ve snaze, zachránit muži život neváhal a zalarmoval okamžitě pomoc,“ nechala se slyšet policejní mluvčí Lenka Burýšková.

K muži, který v tu dobu seděl v sedmdesáti metrech na ochozu věže, tak vyrazili nejenom policisté, ale i záchranka a policejní vyjednávač.

„Po příjezdu na místo však policisté zjistili, že se údajně ohrožený muž nachází již dole pod věží, kam živ a zdráv sestoupal po schodech až k východu pro turisty po právě absolvované prohlídce. Policistům zde překvapeně sdělil, že netušil, že se nahoře pohyboval v zakázané zóně a že porušil návštěvní řád a za své jednání se omluvil," dodala mluvčí s tím, že muž prý v žádném případě neměl v úmyslu ukončit svůj život a chtěl si jen pořídit fotografii.

Policisté proto celou věc vyřešili na místě domluvou.