Je to pár dnů, co hlídka rychnovského dopravního inspektorátu zastavila v ranních hodinách mezi Lupenicí a Rychnovem nad Kněžnou řidiče osobního auta a orientační dechovou zkouškou mu naměřila 1,17 promile alkoholu v dechu. Jen o den dříve přitom policisté mezi Borohrádkem a Velinami zastavili devatenáctiletého řidiče osobního auta.

„Orientační test na drogy u něj prokázal pozitivní výsledek na látku cannabis. Ani tento řidič do cíle své cesty nedojel. Policisté mu další jízdu zakázali a na místě mu zadrželi řidičský průkaz,“ uvedla rychnovská policejní mluvčí Alena Kacálková.

Podobné případy nejsou v poslední době na Rychnovsku výjimečné. Za loňský rok tam přišlo kvůli alkoholu a drogám o řidičský průkaz čtyřiatřicet motoristů, z toho čtrnáct cizinců. Zajímavá jsou i celková čísla policií odhalených drog. Zatímco v roce 2015 bylo těchto případů šestasedmdesát, za loňský rok to bylo už 136 a za prvních osm měsíců letošního roku pětaosmdesát.

Nárůst počtu ublížení na zdraví

Přibývá i jiných nešvarů. „V roce 2017 jsme zaznamenali nárůst krádeží prostých v rámci obvodu, tedy celkové zvýšení nápadu majetkové kriminality, a nárůst rovněž u dalších trestných činů – ublížení na zdraví a výtržnictví,“ dodala Alena Kacálková.

Vizualizace možné budoucí podoby dětského pavilonu a urgentního příjmu v rychnovské nemocnici.
Nemocnici čeká modernizace za více než 350 milionů korun