Rozhodl tak v úterý Krajský soud v Hradci Králové, který obžalovanému uložil také ochranné psychiatricko sexuologické léčení v ambulantní formě. Protože se jak Pokorný, tak státní zástupce vzdali práva na odvolání, je rozsudek pravomocný.

Pokorný se podle soudu pokusil v prosinci loňského roku znásilnit nezletilou dívku. K dokonání trestného činu nedošlo jen díky tomu, že napadená začala silně křičet. Před touto dívkou se obžalovaný již v době od září 2005 do prosince loňského roku opakovaně obnažoval a požadoval po ní, aby mu jeho pohlavní úd brala do ruky a vložila do svých úst.

Říkal jí přitom, že by s ní chtěl souložit. Za to nezletilé sliboval dárky. Dívka ve dvou případech muži na pohlavní úd sahala, avšak orální sex odmítla. Podle verdiktu soudu Pokorný poškozenou také osahával na prsou a přirození.

Obžalovaný obvinění u soudu odmítl. Tvrdil, že při svém tělesném postižení – má omezenou hybnost levé nohy a ruky – dívku nemohl zneužít. Podle předsedy senátu Miroslava Mjartana soud rozhodl o vině obžalovaného na základě dvou výpovědí poškozené, kterou soudní znalec označil jako věrohodné. V neprospěch Pokorného hovořili i další vyslechnutí svědci.