Ve vlaku popíjel alkohol, rozléval ho po podlaze, křičel, vulgárně nadával, plival na zem, tloukl do skel dveří a oken a během jízdy slovně i fyzicky napadl tři cestující. Když se policejní hlídky vydaly na hradecké hlavní nádraží, kam vlak dorazil, polonahého výtržníka našly v jeho zadní části. Skončil na pardubické záchytce, kde mu naměřili 4,2 promile alkoholu v dechu.

Muž z Brněnska byl téhož dne ráno propuštěn z vězení, kde si odpykal patnáctiměsíční trest za výtržnictví. V rejstříku trestů má už celkem třináct záznamů, zejména za krádeže, ublížení na zdraví a výtržnictví, za což dohromady strávil téměř osm let ve vězení. Do protokolu se obviněný muž přiznal, že si po odchodu z věznice koupil půl litru tvrdého alkoholu a dvanáct plechovek piva. Vzal si prášky na uklidnění a vykouřil jednu cigaretu marihuany. Řekl: „Cítil jsem se aktivně, řádil jsem jako drak.“ Cestu vlakem si již nepamatuje, jen to, že chtěl jet domů.

Muži hrozí až tři roky vězení a je stíhán vazebně, po propuštění ze záchytky byl totiž dopaden krátce po krádeži v jednom pardubickém tetovacím studiu, kde ukradl oblečení za 9 tisíc korun a způsobil jedenáctitisícovou škodu na dveřích, do kterých hodil dlažební kostku.