"Rychnovským kriminalistům z oddělení obecné kriminality se podařilo v těchto dnech objasnit sérii majetkové trestné činnosti. Muže (30) přivolaný policejní psovod zadržel v odpoledních hodinách necelý kilometr od nahlášeného posledního místa činu, do kterého se měl vloupat a nějakou dobu zde pobývat. Služební fena Dora ho odhalila schovaného na přístřešku jedné z přilehlých chat do 30 minut. Na základě prověřování a operativního šetření se kriminalistům podařilo muže obvinit z pěti vloupání do rekreačních objektů na Rychnovsku," uvedla policejní mluvčí Lucie Konečná.

A stihl to v poměrně krátkém čase, během jednoho měsíce, ukradl přitom cokoli, co bylo možné zpeněžit, ale i zkonzumovat. Policejní komisař zahájil jeho trestní stíhání pro přečin krádeže a porušování domovní svobody, za což mu hrozí až tříletý pobyt ve vězení. Policisté navíc zjistili, že jde o recidivistu, který se majetkové trestné činnosti dopustil opakovaně a brány věznice opustil naposledy v červnu letošního roku.

"I vzhledem k tomu vyšetřovatel podal státnímu zástupci podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby a soudce návrh státního zástupce akceptoval a obviněného muže poslal na konečný verdikt čekat do vazební věznice," dodala Lucie Konečná.