„Starší z mužů je obviněn z nebezpečného vyhrožování, vydírání a zpronevěry, mladší jen z vydírání,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová. Oběma mužům hrozí až osmileté vězení.

Podle policie se vydírání dopustili v sobotu odpoledne před restaurací v Nechanicích, kde napadli své známé, kteří jim vraceli půjčené peníze. Částka se však obviněným nelíbila, chtěli po nich další peníze, vyhrožovali smrtí jim i jejich rodinám a navíc je několikrát udeřili pěstí do obličeje. Staršího z mužů policie dokonce označila za nebezpečného pachatele, protože už má za sebou krádeže, vydírání, výtržnictví či útok na veřejného činitele, a byla také obava, že je ozbrojen. „Při jeho zadržení jsme použili donucovací prostředek hrozbu střelnou zbraní,“ upozornila mluvčí.

Dodala, že z trestného činu zpronevěry a nebezpečného vyhrožování je muž obviněn proto, že od své zákaznice převzal 1,1 milionu korun na rekonstrukci jejího domu. Práci však neodvedl a minimálně 600 tisíc použil pro vlastní potřebu. Ženu pak urážel a hrozil jí i její rodině smrtí.

Na oba zadržené byla uvalena vazba.