"V ranních hodinách zásahová jednotka policie Královéhradeckého kraje vstoupila do objektů a k překvapení osmadvacetiletého a pětavacetiletého muže se jim podařilo je na místě zadržet a eskortovat do policejní cely. Na místě byli využiti i dva policejní psi Fox a Feebee, aby prohledali domovní prostory. Oba nezávisle na sobě dokázali určit místo, kde se droga nacházela. O Foxovi jsme vás v minulém roce informovali, nyní to byla jeho první domovní prohlídka, a hned slavil úspěch," uvedla policejní mluvčí Lucie Konečná.

Při výsleších se muži k trestné činnosti doznali. Jeden z nich byl přitom už v minulosti za obdobný prohřešek odsouzen a v březnu loňského roku podmínečně propuštěn z vězení.

| Video: Youtube

Při domovních prohlídkách byly zajištěny pomůcky k aplikaci návykových látek, digitální váhy, sáčky a rovněž samotná droga pervitin.

"Kriminalisté zjistili, že měli tuto nelegální činnost provozovat od března 2021 do února 2022, kdy osmadvacetiletý muž nejméně 39 osobám v nejméně 496 případech poskytl celkem 122 gramů pervitinu za celkovou částku 200 tisíc korun. Pětadvacetiletý muž ve stejném období poskytl drogu minimálně 15 osobám v nejméně 357 případech, v celkovém množství 119 gramů pervitinu za celkovou částku 232 tisíc korun. Kriminalisté podali na obviněného muže státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na jeho vzetí do vazby, který soudce akceptoval. Muž je tak nyní stíhán vazebně," dodala Lucie Konečná.

Zadržený osmadvacetiletý mladík v současné době čelí obvinění z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což mu v případě prokázání viny hrozí až 10 let vězení. Druhý obviněný může strávit za mřížemi až pět let.