Po deseti dnech padla včera ve městě druhá lékárna. S pistolí v ruce vtrhnul v devět hodin ráno do apatyky u nákupního centra Hvězda na Moravském Předměstí maskovaný lupič. Odnesl si přes sto tisíc korun. Podle policie jde o pokračování série loupeží v Hradci.

„Muž měl bundu s kapucí přetaženou přes hlavu a tvář mu zakrývala šála. Přesně jako v předchozích osmi případech,“ uvedla mluvčí policie Anna Pešavová.

Namířil zbraň na majitelku a požadoval peníze. V ženě by se nejspíš krve nedořezal. „Nemohla si vzpomenout na kód pokladny. Tak ji sebral celou i se sto tisíci,“ uvedla osoba blízká rodině, která odmítla zveřejnění jména.

Lupič z místa činu odešel směrem k poště. „Bylo mu asi pětadvacet let a měřil zhruba 180 centimetrů. Žádáme případné svědky, aby se ozvali na bezplatnou linku 158,“ dodala Anna Pešavová.

Moravské Předměstí je dějištěm většiny loupeží. Část tamních podnikatelů má obavy, že jejich obchod bude další v řadě. „Nic neřeknu. On si to přečte a přijde,“ odmítl rozhovor majitel drogerie.

Provozovatelka papírnictví FO MIX Hana Jirmanová už rezignovala. „Sto metrů od nás sídlí policie. Kdyby to bylo akutní, tak budou víc vidět. S alarmem nepočítáme. Nevyděláváme tolik, abychom mohli investovat do lotrů.“

Škody obchodníků se blíží k částce 200 tisíc korun. A vypadá to, že u „hradeckého lupiče“ roste s jídlem chuť.

„Pokud budete obětí, nehrajte si na hrdinu. Pachatel bývá ve velkém stresu a může reagovat i na rychlý pohyb. Galerka se rozpadla, tohle už nejsou profíci. Hromádka peněz nestojí za zkažený život