„Hasiči zároveň prošli okolní domy a vyvedli z nich osm dospělých, jedno dítě a psa. Pro zachování všeobecného bezpečí policisté vytyčili v okolí asi dvě stě metrů ochrannou zónu a do této vzdálenosti posunuli i zastavování vlaků,“ popsala mluvčí policistů Eva Prachařová. Aby mohlo být potrubí opraveno, plynárenská firma musela do části Broumova zavřít dodávku plynu. „Celková vzniklá škoda zatím nebyla vyčíslena, ta za uniklý plyn se dosud pohybuje v řádech několika desítek tisíc korun,“ sdělila mluvčí. Policie zatím vše prověřuje jako podezření z obecného ohrožení z nedbalosti.

Forda olizovaly plameny

Jičín - Profesionální hasiči z Jičína vyjeli v pondělí do ulice M. Koněva k požáru osobního vozidla Ford Escort. Jednotka požár lokalizovala a o pár minut později zcela uhasila. Plynaři uzavřeli v místě zásahu přívod plynu. Škoda byla odhadnuta na 10 tisíc korun, uchráněn byl majetek v přibližné hodnotě třiceti tisíc. Pravděpodobnou příčinnou vzniku požáru byla technická závada. Ke střetu osobního automobilu s motocyklem vyjeli hasiči v pátek do ulice Konecchlumského. Jedna zraněná osoba byla ošetřena zdravotnickou záchrannou službou.

Od sousedů: Zlodějka utíkala, šaty ztrácela

Pardubice - Drzost, která se i díky netečnému okolí vyplatila. Zlodějka v Pardubicích sebrala v obchodě náruč plnou šatstva a nezdržovala se placením, rovnou z obchodu vyběhla na ulici. Prodavačka ji následovat nemohla, byla v obchodě sama, a tak požádala o pomoc na lince 156. Strážníci vyrazili na místo a počínání pachatelky se pokusili vysledovat i kamerovým systémem. „Ženu na útěku, ztrácející oblečení, pro které se ještě vracela, našli snadno, zarazila je ale naprostá lhostejnost kolemjdoucích, kteří se nepokusili zasáhnout. Pachatelka tak unikla,“ řekla mluvčí strážníků Lenka Uskobová.