Mladík, který pochází z Rychnovska a letos se zde dopustil závažného násilného trestného činu, byl dopaden na Chrudimsku.

Muž se před 12 dny nevrátil z povolené vycházky. „Hledaný má soudem nařízenou ochrannou psychiatrickou ústavní léčbu. Pravděpodobně se pohybuje v osobním voze Mercedes 190, šedé metalízy, registrační značky 3H4 9267. V případě absence tlumící léčby může být muž nebezpečný pro své okolí, zejména pak může být agresivní vůči ženám,“ uvedla po jeho útěku Jana Kroutilová, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR v Jihlavě.

Muž byl nakonec dopaden v noci ze soboty na neděli v Heřmanově Městci na Chrudimsku při běžné silniční kontrole. "Dnes v noci policisté krajského dopravního družstva kontrolovali v Heřmanově Městci vozidlo Mercedes, které řídila 66letá žena. Bylo zde totiž podezření, že ve vozidle je osoba v celostátním pátrání," informovala Deník tisková mluvčí pardubické policie Markéta Janovská. "Policisté vyzvali muže k prokázání totožnosti. Byl v něm zjištěn 25letý mladík, který byl několik dní na útěku z léčebny a který má soudem nařízenou ochrannou léčbu," doplnila Janovská.

Vozidlo, v němž uprchlý mladík cestoval, na sebe upoutalo pozornost silniční kontroly, protože špatně svítilo.

Dopadeného uprchlíka policisté nejprve převezli na obvodní oddělení PČR v Heřmanově Městci. Odsud byl ještě v noci eskortován do léčebny v Havlíčkově Brodě.

Jaromír Kulhánek, Pavla Janoušková, zen