Na svobodě ale dlouho nevydržel. Před spravedlností se zvládl ukrývat šestnáct dní.

Do výkonu trestu byl umístěn za přečin krádeže, porušování domovní svobody a maření výkonu úředního rozhodnutní a vykázání.

„Hledaný muž byl vypátrán a zatčen Skupinou cíleného pátrání Odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje a za asistence policistů hlídkové služby Územního odboru Pardubice převezen na policejní služebnu. Ještě téhož dne byl předán zpět do výkonu trestu a dále byl obviněn z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutní a vykázání, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na 5 let. Motivem útěku měly být osobní důvody,“ uvedla tisková mluvčí královéhradecké policie Ivana Ježková.

Hradeckým policistům z detektivního útvaru prý při pátrání pomohli i informace získané od veřejnosti a údajně i sám pachatel, který se v Dřítči, která leží na rozhraní pardubického a královéhradeckého okresu příliš ani nesnažil svou přítomnost skrývat.

„Samotné zatčení si realizovali hradečtí detektivové. Nicméně můžeme potvrdit alespoň to, že pardubičtí policisté z oddělení hlídkové služby na místě při samotném zatýkání byli přítomni a připraveni zasáhnout v případě, když by to situace vyžadovala,“ potvrdil Deníku mluvčí pardubické policie Jozef Bocán.

(red, sejk)