„V sobotu ve dvě hodiny ráno jsme byli u rvačky na chodbě Společenském centru. Nezletilý opilý mladík napadl dalšího. Agresor odmítal dechovou zkoušku. Odvezli jsme ho domů. Protože nešlo o první incident, vše bude řešit sociálka,“ informoval velitel strážníků Miloš Friml.

V sobotu ráno našli chodci v Havlíčkově ulici ležícího muže. Na první pohled bylo patrné, že i on má za sebou bouřlivou noc a společnost mu dělal alkohol. „Nejprve jsme ho nemohli ani probudit. Když se to podařilo, snažili jsme se opilého rozchodit. Nakonec se zjistilo, že jde o německého turistu ubytovaného v hotelu. Hlídka jej doprovodila na recepci,“ přiblížil případ Friml.

Téměř na denním pořádku jsou výjezdy do areálu bývalé školy v přírodě v Městské Habrové. Opět si tu ustlal známý opilec. Strážníci jej v sobotu večer vykázali.

V baru na náměstí zkolaboval totálně opilý muž. „Byl v bezvědomí, a tak jsme zavolali záchranku,“ uvedl Friml.

Po půlnoci našla hlídka před Společenským centrem opilého odřeného muže, ve spodním prádle. „Nechali jsme ho ošetřit na chirurgii. Pak si jej převzali kolegové z obvodního oddělení, museli zjistit totožnost,“ pokračoval Friml.

O dvě hodiny později strážníci budili mladého muže na autobusové zastávce. Ochotně se zvedl a vydal se domů.