Dvě z nich se měly dopustit série vloupání do živnostenských provozoven v Královéhradeckém a Pardubickém kraji. Při krádežích je zajímala především finanční hotovost, případně alkoholické a tabákové výrobky. Čtyři další, současně s jedním obviněným ze série vloupání, viní policisté z nedovolené výroby, držení a prodeje omamných a psychotropních látek. Mezi obviněnými jsou i zaměstnanci lékárny v Trutnově, kteří opakovaně prodávali při jednorázových nákupech větší množství léčiv s obsahem pseudoefedrinu. Hrozí jim odnětí svobody na 1 až 5 let.

Zdroj: Youtube

"Na základě zjištěných informací měli obvinění páchat trestnou činnost na území Královéhradeckého a Pardubického kraje od ledna letošního roku do současné doby. Kriminalisté dosud zadokumentovali deset skutků se způsobenou škodou dosahující téměř 300 tisíc korun a dalších 200 tisíc ve stádiu pokusu," uvedla policejní mluvčí Lucie Konečná. Tři z obviněných jsou stíháni vazebně. Další tři jsou stíháni na svobodě.

"Třem obviněným hrozí kvůli nedovolené výrobě, držení a prodeji omamných a psychotropních látek, spáchané ve spolupachatelství v případě prokázání viny tresty odnětí svobody na 1 až 5 let, totéž jednomu obviněnému z přečinu krádeže. Další dva obvinění z nedovolené výroby, držení a prodeje omamných a psychotropních látek a přečinu krádeže mohou strávit ve vězení 2 až 10 let," sdělila Konečná.