Po útoku pětadvacetiletého Rumuna skončil v nemocnici. „Na tváři mám přes třicet stehů, šili mě tři hodiny. Měl jsem otřes mozku. Z té noci si moc nepamatuji, mám výpadky. Nejsem si ale vědom, že bych ho nějak provokoval. To potvrzují i moji kamarádi, se kterými jsem tam byl. Bavit ven jsem se šel po dlouhé době, teď do Rychnova jen tak nepáchnu,“ uvedl napadený mladík. Z incidentu mu zůstanou jizvy na tváři.

„V obličeji mám ještě několik střepů, které by bylo obtížné dostat ven. Snad nebudou nějak zlobit,“ dodal Štěpán s tím, že má radost, že nepřišel o oko. To mu lékaři potvrdili v úterý, kdy ho také pustili z nemocnice.

„Jedná se ojedinělý incident s tímto zraněním, přesto se nesmí opakovat. Rychnovští policisté se veřejnému pořádku a zajištění bezpečnosti občanů věnují, zejména o víkendech jsou hlídky posilovány od kolegů z pohotovostního a eskortního oddělení Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje. Prioritou pro nás je, aby se naši občané cítili bezpečně,“ uvedl Vladimír Vach, zástupce vedoucího územního odboru Rychnov nad Kněžnou.

K napadení došlo 22. dubna krátce před třetí hodinou ranní. „Cizinec po mladíkovi ze vzdálenosti cca tří metrů mrštil skleněnou lahví a způsobil mu tím vážné zranění v obličeji. Z místa činu poté utekl, aniž by poškozenému poskytl pomoc. Zraněný mladík byl převezen do nemocnice, kde zůstal hospitalizován. Poté, co se o případu dozvěděli policisté, začali okamžitě po podezřelém pátrat. Současně vyslechli množství svědků a získali i pravděpodobný popis útočníka. Policistům se podařilo během několika hodin podezřelého cizince vypátrat a převézt na policejní služebnu,“ uvedla tisková mluvčí policie Lenka Burýšková.

Ještě v pondělí byl cizinec obviněn z těžkého ublížení na zdraví a z výtržnictví. Hrozí mu za to trest odnětí svobody od tří do deseti let. „Obviněný později využil svého práva a odmítl vypovídat. Motivem jeho jednání i dalšími okolnostmi případu se rychnovští kriminalisté intenzivně zabývají,“ uzavřela.

Střepy pořezaly mladíkovi obličej.
Mladík skončil po brutálním útoku s pořezanou tváří