V sobotu po poledni byla nalezena zavražděná žena v Letohradu.

Policii přivolal sám vrah. „Kriminalisté za účasti státní zástupkyně vyslechli třiatřicetiletého podezřelého. Muž se přiznal k vraždě své devětapadesátileté matky," informovala krajská policejní mluvčí Eva Maturová.

Jak dodala, jeho jednání údajně předcházely dlouhodobé vzájemné neshody. „Budeme podávat podnět k podání návrhu vzetí do vazby, zadržený je v policejní cele. Muž se doznává ke všemu, po spáchání činu na sebe kriminalisty přivolal," uzavřela mluvčí.

Tragédie Letohradem otřásla. „Je to rodinná tragédie. Důležité ale je, že policie má vraha," reagoval starosta Petr Fiala. Rodina, v níž k tragédii došlo, podle něj nebyla problematická: „Před lety sice pachatel asi měl nějaké psychické problémy, ale že by se s nimi často něco řešilo, to ne."

Zpráva se městem rychle rozkřikla, ale o podrobnostech lidé mlčí, většina je ani nezná.

„Vrátila jsem se právě z obchodu, ale ani tam se o tom nemluvilo," uvedla den po činu žena, která bydlí nedaleko čtvrti Spořilov, kde k vraždě došlo. Někteří spekulují o zvlášť brutálním činu, syn měl matce údajně zasadit ránu sekyrou.

Této teorii ostatně nahrává i výše trestu, který vrahovi hrozí. Podle mluvčí Evy Maturové mladému muži za vraždu spáchanou zvlášť surovým způsobem hrozí odnětí svobody na dvacet let, nebo dokonce doživotí.