Nad ránem se muž vracel z jednoho nočního podniku ve městě zpět do místa svého současného bydliště. Cestou míjel restauraci, kterou ten večer již navštívil. Muži nikterak nevadilo, že podnik je již zavřený. Otevřel si ho sám.

„Po prokopnutí dvojité skleněné výplně bočních dveří vstoupil do klubu a zamířil přímo k výhernímu hracímu automatu. Ze stroje vytrhl uzamčený dřevěný kryt a z útrob sebral finanční hotovost," upřesnila rychnovská policejní mluvčí Alena Kacálková.

U vytrhávání zůstal. Na řadu přišla dřevěná  dvířka skříně u baru. Po jejich odstranění sebral další peníze a několik desítek krabiček cigaret různých značek. K nim přibalil žetony do kulečníku, sladkosti, oříšky, dvě lahve tvrdého alkoholu a kuchyňské nože. Celý lup zabalil do záclony, kterou strhl z okna.

„S ukradenými věcmi muž poté došel do svého bydliště. Část lupu se rozhodl ukrýt na půdu. To se ale neobešlo beze svědků, díky nimž se o celé události záhy dozvěděli i rychnovští policisté," objasnila mluvčí.
Zatímco muži zákona prověřovali skutečnosti na místě, podezřelý se ještě vrátil do dalšího nočního podniku a zahrál si na automatech.

Cestou domů ho ale již doprovodila policejní hlídka, nikoliv však do bydliště, ale na místní obvodní oddělení. Tam si také vyslechl sdělení podezření z přečinů krádeže a poškození cizí věci, za které mu hrozí  až dvouleté vězení.

Škoda byla vyčíslena na 21 tisíc.