Muže nečekaně napadl o dva roky mladší útočník a jako smyslů zbavený ho řízl do krku.

Podle informací Deníku se mělo jednat o bývalého příslušníka armády. Václav Petřík jen díky své duchapřítomnosti a trochu i štěstí vyvázl „jen" s řeznou ránou.
„Mám osmnácticentimetrový řez na levé straně krku od ucha až k hrtanu. Na sešití lékaři použili jednadvacet stehů.

Podle doktora stačilo jen o centimetr vedle a zasáhl by mi tepnu," líčí velké štěstí napadený.

Vše se seběhlo velmi rychle a především nečekaně. Václav Petřík pracoval jako obvykle v Kamenici nedaleko Dobrušky, když tu uslyšel jak psi, kteří hlídají pozemek, zběsile štěkají. „Vykoukl jsem z garáže, co se děje. V lese jsem pak viděl toho chlapíka v maskáčích," vypráví napadený muž.

Tím však celá událost teprve začala. Muž podle Václava Petříka přišel na pozemek a začal kopat do psů.

„Vyzýval mě, abych si psy uklidnil. Tak jsem mu řekl, že nejsou moje, ale majitele a aby opustil soukromý pozemek. V tu chvíli se najednou rozběhl, kopl mě do břicha a pak řízl do krku," popisuje sled událostí.
Ucuknutí mu zachránilo život
Přitom stačilo jen málo a muž mohl být na místě mrtvý. Lékaři ve zprávě uvedli, že štěstím muže bylo ucuknutí, jelikož jinak by řez byl hlubší a smrtelný. „Choval se jako by byl pod drogami. Sotva mě řízl a začala mi téct krev, jakoby se lekl a chtěl po mě náplast, že mi to zalepí," dodává Václav Petřík.

Ten neváhal a rychle vyběhl do bytu za svou vedoucí, aby ji požádal o ručník na zastavení rány a také, aby zavolali záchrannou službu a policii. „Nevím co se tomu chlápkovi honilo hlavou. Přišel totiž za mnou až k vedoucí domů. Ta ho okamžitě vyhodila. Pak se potuloval poblíž a jakmile přijela policie, tak se k nim hrnul," doplnil napadený muž.

Policisté okamžitě osmatřicetiletého agresora zadrželi a převezli na služebnu do Dobrušky.

„Muž byl vyslechnut a nyní je celý případ prošetřován pro podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví," doplnila rychnovská policejní mluvčí Alena Kacálková.
Co stálo za nečekaným jednáním, tak policisté zatím nechtějí víc komentovat.

Ani to, zda byl muž pod drogami. „provedena byla také dechová zkouška s negativním výsledkem," dodala jen mluvčí.
Václav Petřík však útočníka nikdy před tím neviděl. Podle jeho slov ho nezná ani vedoucí či majitel, u něhož je zaměstnaný.

„Vůbec tomu nerozumím. Měl jsem obrovské štěstí. Z nemocnice mě propustili asi po třech hodinách. Teď jsem doma. K výslechu se teprve chystám," poznamenal muž.
Nicméně agresor si může v případě odsouzení posedět za mřížemi od tří do deseti let.