Pohořelický a jeho manželka v době od července 2001 do června 2003 prostřednictvím jednatele společnosti Auto Chrudim Jiřího Štěpánka uzavírali falešné leasingové smlouvy na nákup aut. Opakovaně přitom používali výrobní kódy vozidel, z nichž některá ani neexistovala. Dopustili se 36 případů podvodů, jimiž leasingovým společnostem způsobili celkovou škodu ve výši přes 38 milionů korun.

Krajský soud v Hradci Králové již v březnu 2007 potrestal Pohořelického sedmiletým vězením. Jeho manželka tehdy dostala šest let. Spolu s nimi byl odsouzen i Štěpánek, kterému senát vyměřil 8,5 roku vězení. Hlavní líčení proti všem třem obžalovaným probíhalo v roce 2007 jako proti uprchlým, neboť v červnu 2003 vycestovali do zahraničí a už se nevrátili.

Na základě mezinárodního zatykače se vloni podařilo Pohořelického zadržet a přivézt do České republiky. Jeho rovněž pravomocně odsouzená manželka se poté do Česka sama dobrovolně vrátila. Proto krajský soud zahájil nové hlavní líčení, v němž uložil Jiřímu Pohořelickému sedmileté vězení s dozorem a jeho manželce Zdeňce pětiletý pobyt za mřížemi. Vrchní soud však včera v odvolacím jednání Pohořelickému trest snížil o půl roku, jeho ženě původní hradecký verdikt ponechal.

Jiří Pohořelický a jeho manželka Zdeňka čelí obžalobě z mnohamilionového leasingového podvodu.