Loni v květnu v nepřímém úmyslu usmrtit opakovaně napadla své měsíční dítě. To nakonec skončilo ve vážném stavu v nemocnici. Policisté nejprve ženu obvinili z těžkého ublížení na zdraví, kvůli kterému ji soudce poslal do vazby. Na podzim pak na základě znaleckého posudku čin překvalifikovali na zvlášť závažný zločin vražda ve stádiu pokusu.

Podle rozsudku napadla žena své dítě opakovaně v průběhu jednoho týdne na konci května loňského roku. Novorozence kousla do tváře, bez jištění hlavičky s ním opakovaně třásla a také ho prudce položila na dlažbu v koupelně, kdy se novorozenec udeřil do zadní části hlavy. Několikrát mu následně tlačila rukou na obličej ve chvíli, kdy novorozenec ležel na posteli a plakal.

Podle soudu byl důvodem chování mladé matky fakt, že nebyla schopná dítě utišit. Po apelu ze strany dětské lékařky vzala matka své dítě na dětskou kliniku fakultní nemocnice. Tam lékaři zjistili, že novorozenec má mnoho zranění a je ve vážném stavu.

Podle lékařů měl prakticky po celém těle hematomy, vpáčenou zlomeninu mozkové části lebky, vícero krvácení a poškození v mozku a jeho okolí a také zlomeninu stehenní kosti.

"Zranění si vyžádala nutnost okamžitého operačního řešení a následnou hospitalizaci ve fakultní nemocnici, díky čemuž nedošlo ke smrti nezletilého poškozeného," píše se v rozsudku. Michaele H. hrozilo za pokus vraždy 15 až 20 let vězení, případně i trest výjimečný. Soudce Miroslav Mjartan nakonec vynesl rozsudek, podle kterého má žena strávit 16 let ve věznici s ostrahou. Jak státní zástupce, tak i obhájce obžalované si ponechali lhůtu na odvolání. Rozsudek tak zatím není pravomocný.