Jeden případ se stal ve Vamberku, kdy devatenáctiletý mladík řídil v ranních hodinách vůz značky Peugeot 106. Policisty byl zastaven k běžné silniční kontrole, při té se prokázalo, že mladý muž před jízdou požil alkohol. Policisté u něho při dechové zkoušce naměřili 0,68 promile alkoholu v dechu. Řidič byl vyzván také k lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve, to ale muž odmítl.

Policisté mu tak na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali pokračovat v jízdě. Ve Vamberku to ale nebyl jediný opilý řidič za volantem. Hodinu na to totiž policisté zastavili osmadvacetiletého muže ve voze značky Volkswagen Transporter. Tomu byl taktéž prokázán alkohol v dechu při běžné kontrole. Policisté mu naměřili 0,32 promile alkoholu v dechu. Zároveň mu provedli test na přítomnost návykových látek, ten byl také pozitivní. Řidič využil svého práva a požadoval lékařské vyšetření spojené s odběrem krve a moče. Na místě kontroly mu policisté zadrželi řidičský průkaz a další jízdu zakázali.

Opilci se nevyhnuli ani Rychnovu, krátce po jednadvacáté hodině zastavili na silnici č. I/14 poblíž marketu Tesco cyklistu na kole značky Autor. Jednalo se opět o mladíka, třiadvacetiletý cyklista kličkoval po silnici, jel po prostředku. Když se snažil odbočit vlevo směrem k obchodu, vjel do protisměru, kde se těsně minul s protijedoucím autem. Následně potom, co se policistům podařilo muže zastavit, mu naměřili 0,92 promile alkoholu v dechu. Opilému cyklistovi zakázali mu další jízdu.