Školačku tu měl oslovit cizí muž. Policejní mluvčí Alena Kacálková vydala k celé situaci oficiální stanovisko. Rychnovští policisté přijali v úterý 7. října oznámení rodiče o tom, že na ulici v Rychnově nad Kněžnou z dosud neznámých důvodů měl jeho dceru – školačku oslovit cizí muž.

Na případu policie intenzivně pracuje, ve městě byl posílen výkon služby. Na základě informací k osobě policisté pátrají po muži uvedeného popisu. Policie žádnou informaci nepodceňuje, v tomto okamžiku lze uvést, že s velkou mírou pravděpodobnosti není souvislost mezi událostí v Rychnově nad Kněžnou a v Rychnovku u Jaroměře. Policie i nadále nabádá k obezřetnosti.

Jedinou a nejúčinnější prevencí jsou zásady bezpečného chování, týkající se bavení se s cizími lidmi či lákání dětí neznámými osobami do aut či kamkoliv do cizího prostředí.

Pokud budou mít děti v hlavě zafixované, že se nemají s nikým cizím bavit a nikam s ním chodit bez dohledu svých dospělých, takoví lidé nebudou mít šanci. Pokud k nějakému takovému kontaktu dojde, je nutné, aby se děti dospělé osobě svěřily a ta vše neprodleně policistům oznámila. ⋌(zr)