Když přišel blíž, začala mu spolujezdkyně nabízet k prodeji prý krásné věci, které vypadaly jako hodinky. Když důchodce vytáhl peněženku, vzala mu ji z ruky a sebrala mu z ní 1600 korun. Poté mu nabídla vrtačku, ale pod podmínkou, že k prodeji dojde v jeho bydlišti.

„Důvěřivý senior je navedl ke svému domovu, kam neznámá dvojice za chvíli přijela. Z vozidla poté vystoupil neznámý muž, který se vloudil k seniorovi do domu a následně i do kuchyně, přestože mu bylo výslovně řečeno, aby počkal venku. Zde položil na stůl parfém a hodinky a požadoval přitom jeden tisíc korun za slibovanou vrtačku. Ve chvíli, kdy senior otevřel zásuvku se svými úsporami, měl mu neznámý pachatel odtud odcizit dvě peněženky s finanční hotovostí v celkové výši 83 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Burýšková.

Komisař z oddělení obecné kriminality územního odboru Rychnov nad Kněžnou zahájil úkony trestního řízení pro přečiny krádež a porušování domovní svobody, z nichž je neznámá dvojice pachatelů podezřelá.

Ilustrační fotografie.
Lupič se policii přiznal