Podezřelého auta si všiml operátor na policejních kamerách dnes ve tři ráno. V Poříčí u Lípového náměstí osobní auto kličkovalo ze strany na stranu. „Bylo zřetelně vidět, že nemá jednu pneumatiku a jede pouze po disku. Jízdou poškozovalo povrch vozovky a od vozu létaly jiskry,“ uvedl velitel strážníků Radek Svoboda.

Strážníci se vydali vůz pronásledovat. Řidič se snažil strážníkům schovat, ti ale po několikaminutovém hledání auto našli v Horním Starém Městě, kde šofér auto zanechal a dal se před strážníky na útěk. Ti ho pronásledovali až do blízké zahrádkářské kolonie. „Opakovaně nereagoval na zákonné výzvy strážníků, byl agresivní a kladl aktivní odpor. Strážníci museli vůči němu použít donucovací prostředky, včetně hrozby namířenou služební zbraní,“ oznámil Radek Svoboda.

Po zatčení se potvrdily obavy strážníků - muž řídil opilý. „Naměřeno mu bylo 2,68 a 2,38 promile alkoholu v dechu. Byla mu zákazána další jízda a odebrán řidičský průkaz,“ potvrdila policejní mluvčí Iva Kormošová.

Opilec je nyní podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. „V případě odsouzení muži hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok,“ dodala Kormošová.

Případem se zabývá Policie České republiky.