Počátkem tohoto týdne se stalo hned několik případů. K jednomu vyjížděli policisté Obvodního oddělení v Kostelci nad Orlicí na oznámení v pondělní podvečer. V městské části Vamberka jel opilý řidič ve voze značky Citroen. Policisté šestačtyřicetiletému muži z Hradce Králové naměřili 2,34 promile alkoholu v dechu a následně ho převezli do protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích.

Tento řidič však zdaleka nebyl jediný, kdo před jízdou požil návykové látky a následně sedl za volant. K dalšímu případu se v ten samý den dostali rychnovští policisté. V nočních hodinách totiž zastavili řidiče Škody Octavia, který projížděl rychnovskými ulicemi bez registrační značky. Jednalo se o jednadvacetiletého mladíka, u kterého byla dechová zkouška negativní.

Test na zjištění řízení pod vlivem návykové látky však mladík odmítl a stejně tak lékařské vyšetření s následným odběrem krve a moči. Proto mu byl na místě odebrán řidičský průkaz a další jízda mu byla zakázána. Podle statistik za měsíc červenec policisté zadokumentovali 17 případů, kdy řidiči na Rychnovsku řídili pod vlivem alkoholu. Pozitivní test na drogy zaznamenali ve 4 případech. ⋌(star)