Nelenila a ve strachu, aby se něco nepřihodilo dalším psům, nález telefonicky oznámila městským strážníkům. V trávě se totiž nacházelo takto upravených žeber hned několik. Bylo jisté, že někdo chtěl psům cíleně ublížit. Na místo se vydala hlídka zdejších městských strážníků, okolí prohledala, ale víc nástrah už naštěstí nenašla.

Podle jaroměřských městských strážníků vzniklo podezření z přestupku podle zákona na ochranu zvířat proti týrání a to tím, že zvířeti byla podána potrava obsahující předměty, které mu způsobují bolest, utrpení nebo jej jinak poškozují. „Jelikož se nepodařilo na místě zjistit osobu, která maso pohodila, je věc oznámena na neznámého pachatele spolu se zjištěnými skutečnostmi na odbor životního prostředí při Městském úřadu v Jaroměři,“ uvedli v příspěvku na svém facebookovém profilu strážníci.

Tam se také k události strhla debata. V ní mimo jiné zaznělo, že tímto jednáním se možná někdo mstí za exkrementy, které po psech někteří majitelé neuklízejí. Pachateli zřejmě nedochází, že takovým způsobem problém řešit nesmí.