Věznice se na její příjezd nikterak nepřipravovala. „Byla k nám dopravena klasickým způsobem – autobusem dálkové eskorty,“ říká tisková mluvčí věznice Eva Hodná.

„Prvních čtrnáct dnů bude Barbora Škrlová umístěna v nástupním oddělení, kde se seznámí se svými právy a povinnostmi. Bude se účastnit pohovorů se speciálními pedagogy, sociálními pracovnicemi, psycholožkou a podobně. Na základě zpracovaných charakteristik jí specialisté stanoví program zacházení a po čtrnácti dnech bude zařazena mezi ostatní odsouzené, ubytované v typu věznice s ostrahou,“ upřesňuje Hodná program Škrlové v prvních dnech.

Pětatřicetiletá Barbora alias třináctiletá Anička byla odsouzena k pětiletému pobytu za mřížemi s ostrahou. Režim bude mít podle mluvčí věznice Evy Hodné stejný jako všechny ženy v ostraze, to, že jde o známou osobu, její pobyt nijak nemění.

Společně se Škrlovou je na pokoji ještě pět žen. Mluvčí Hodná zároveň dodává, že věznice nyní praská ve švech. „Jsme přeplněni. Kapacita věznice je 520 míst, ale dnes je ve věznici 600 odsouzených žen.“

Škrlová se tak stala další „mediálně známou“ vězeňkyní ve Světlé nad Sázavou. V zařízení je totiž už od konce minulého měsíce „ubytována“ na šest let odsouzená bývalá komunistická prokurátorka Ludmila Brožová-Polednová, odsouzená za justiční vraždu Milady Horákové.