Z dechu mladíka byl silně cítit zápach alkoholu. Také z jeho chování se dalo usuzovat, že je pod vlivem návykových látek. Policistům se přiznal, že požil i marihuanu.

Policisté vyrazili do terénu na rychnovské silnice mezi třiadvacátou a třetí hodinou v noci z pátka na sobotu. „U dvou řidičů zjistili požití návykových látek, u čtyř řidičů byl zjištěn nevyhovující technický stav vozidla,“ upřesnila výsledky akce mluvčí rychnovské Policie ČR Alena Kacálková.

Nejvíce však policisty zaměstnal jednadvacetiletý řidič, který jel z Černíkovic směrem na Třebešov. Nereagoval totiž na pokyn dopravní policie k zastavení a ujížděl dál. Na silnici z Třebešova směrem na Lično řidiče prchajícího ve voze zn. Audi zastavila hlídka Obvodního oddělení PČR z Rychnova nad Kněžnou.

„Řidič byl opakovaně vyzván, aby vystoupil z vozu, předložil doklady potřebné pro provoz a řízení motorových vozidel. Z jeho dechu byl silně cítit zápach alkoholu a i z jeho chování se dalo usuzovat, že je pod vlivem návykových látek,“ popsala situaci mluvčí Alena Kacálková.

Muž se podrobil dechové zkoušce až v Oblastní nemocnici v Rychnově nad Kněžnou, kde mu bylo zjištěno 0,69 promile alkoholu v dechu. Neukázněný řidič také přiznal, že večer kromě alkoholu požil i marihuanu. Následně se proto podrobil i testu, který zjišťuje přítomnost omamných a psychotropních látek. Jeho výsledky doposud nejsou známy, policie případ dál vyšetřuje.

Při dopravní akci zasahovala dopravní policie a policisté z obvodního oddělení v Rychnově nad Kněžnou, Kostelci nad Orlicí, Dobrušce a Týništi nad Orlicí.